تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۳ خرداد ساعت ۱۱:۱۵ بازدید: 379      نظرات: 0      کد مطلب: 4026

اجرایی شدن طرح همسفره برای اولین بار در مریوان


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رئیس بهزیستی مریوان از اجرا شدن طرح همسفره در این شهر خبر داده و اظهار کرد : این طرح با پیشنهاد مؤسسات خیریه شهرستان و برای اولین بار در این شهرستان به اجرا درآمده است.

شیرکو بهمنی افزود : طرح همسفره با کمک اداره بهزیستی، کمیته امداد و مؤسسات خیریه داخل شهرستان برگزار می شود.

بهمنی عنوان کرد : در این طرح به جای این امر که بهزیستی و کمیته امداد و همچنین مؤسسات خیریه هرکدام به نوعی و جداگانه در ایام ماه مبارک رمضان به افراد فقیر و تنگ دست یاری رسانند همگی با هم ضمن جمع آوری خیریه های افراد خیر و همچنین میزان توانائی کمک های بهزیستی و کمیته امداد به صورت منظم  افراد تنگ دست و فقیر یاری داده می شوند.

وی تصریح کرد : در طرح همسفره مردم علاوه بر تجربه نمودن عطوفت و نوعدوستی امکان یکدست نمودن خیریه های خود را فراهم می نمایند چراکه پیشتر به دلیل یکدست نبودن این امر افرادی بودند که هرچند تنگ دست و بی بضاعت بودند اما بدلایل مختلفی مشمول خیر افراد خیریه قرار نمی گرفتند و افرادی هم وجود داشتند که از سوی خیرین چندین بار مورد مهربانی قرار می گرفتند.

رئیس اداره بهزیستی افزود : انبار موجود در کمیته امداد شهرستان مریوان برای این امر در نظر گرفته شده است و تمام موادی که از سوی خیرین جمع آوری می شود در آنجا به منظور اهداء به افراد نیازمند انباشته می شود.

شیرکو بهمنی تصریح کرد : مردم متدین شهرستان مریوان همواره خیر بوده اند و انتظار بر این است که به جای این امر که کمک های مالی اعم از نقدی و غیر نقدی خود را به مؤسسات خیریه و یا در صندوق های موجود کمیته امداد بیندازند و راه را برای یکدست نمودن خیرهای صورت گرفته خود همواره نمایند.

وی این طرح را در راستای یکدست نمودن کمک های صورت گرفته به نیازمندان عنوان کرده و اظهار کرد : امید است که مردم ضمن استقبال از این طرح ما را در رسیدن به جامعه ای عاری از نیازمند یاری رسانند.
گزارش: داود صالحر فر، خبرنگار هاژه در مریوان
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد