تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ خرداد ساعت ۹:۲۰ بازدید: 1235      نظرات: 0      کد مطلب: 3987

آتش زدن پسماندهای محصولات کشاورزی 46 اصله درخت گردو در گیلانغرب را از بین برد


مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: آتش زدن پسماندهای محصولات کشاورزی (جار) باعث حریق و از بین رفتن 46 اصله درخت گردو در حومه این شهر شد.

سعید حیدرپور شنبه شب، زمان وقوع این آتش سوزی را بعد ازظهر امروز ذکر کرد و اظهار داشت: در این حادثه بیش از 14 هکتار از زمین های کشاورزی منطقه پس از دروی گندم و جو نیز آتش گرفت. 
وی ارزش ریالی خسارت وارد شده ناشی از وقوع آتش سوزی را چهار میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با تلاش نیروهای آتش نشانی، کارکنان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و مشارکت های مردمی مردم، آتش سوزی در زمین های کشاورزی ساعتی قبل مهار شد.
وی با بیان اینکه کشاورزان پس از برداشت محصول باید از آتش زدن زمین های کشاورزی خود خودداری کنند، اضافه کرد که کشاورزان به تصور این که آتش زدن زمین کشاورزی پس از برداشت محصول باعث بازدهی عملکرد آن در فصل بعد زراعی می شود، اقدام به آتش زدن مزارع می کنند که البته این اشتباه است.
این چهارمین مورد از وقوع آتش سوزی از ابتدای امسال در گیلانغرب است که در یک مورد آن بیش از سه هکتار از مزارع گندم و در 2 فقره دیگر آتش سوزی نیز یک هکتار از مراتع مشجر این شهرستان طعمه حریق شده بود. 
پارسال نیز در 28 مورد آتش سوزی در گیلانغرب، 500 هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان از بین رفت که خسارتی بیش از 30 میلیارد ریال را به دنبال داشت. 
شهرستان گیلانغرب 175 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که 75 هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است. 
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای 41 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که سالیانه 113 هزار تن انواع محصولات در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می شود. 
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد