تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۰ خرداد ساعت ۱۹:۳۹ بازدید: 1221      نظرات: 1      کد مطلب: 3986

رها سازی 42 بال کبک به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست در مهاباد


 رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد از رها سازی 42 بال کبک به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست خبر داد.          

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، کامران حسینی اظهار کرد: با هماهنگی و همراهی این اداره به مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست امسال، 16 لغایت 22 خرداد با شعار " من با طبیعتم " ،  تعداد 42 بال کبک توسط  جمعی از دوستداران ، حامیان و تلاشگران عرصه حیات وحش در زیستگاههای مناسب این پرنده رهاسازی شد.

حسینی افزود:  چند سالی است که این حرکت زیست محیطی در شهرستان مهاباد با هدف آشتی با طبیعت و حفظ و احیای تنوع زیستی خصوصاً گونه کبک که در این مناطق جمعیت آن رو به کاهش گذاشته شروع و امیدوارم اجرای این برنامه ها در جهت بالا بردن سطح آگاهی های زیست محیطی شکارچیان و کاهش تخلفات زیستمحطی و جلب توجه عمومی به مسایل محیط زیست طبیعی نقش ارزشمندی داشته باشند.

کبک از پرندگان زیبا و خوش آوازی است که به علت شکار بی رویه صیادان تعداد آن در بعضی از مناطق کاهش یافته است . کبک را می توان در کویرها و دامنه های کوهها و صخره ها مشاهده و معمولاً از گیاهان شامل علفها و دانه های آنها، برگ گیاهان و میوه بوته ها بر اساس فروانی و دسترسی فصلی تغذیه می کند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیمان هستم ۱۳۹۶/۳/۲۲
با سلام وخسته نباشید .رها چند قطعه.کبک بسیار عالی وباید گفت دستشان مریزاد اما حقیقت اینست اگر نسل پرندهگان یا حیوانات از این کشور ومنطقه ازبین رفت یا با انقراض روبرو گریده در حقیت مقصر اصلی دولت واداره امور اسلحه میباشد چرا که این اداره درسالهای گذشته بدون در نظر گرفتن وضعیت کشور ومنطقه به همه افراد متاضی جواز شکار صادر نموده واکنون با رها سازی چند قطعه کبک میخواهند از ساقط کردن نسل این پرنده زیبا وخوش الان به خیال خام خویش جلوگیری ونسبت به حفظ نسل این پرنده خدمتی نمده باشن.زهی خیال باطل.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد