تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۱:۱۲ بازدید: 2103      نظرات: 1      کد مطلب: 3932

زن سالخورده طعمه "سارق" اینترنتی شد


رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: جوانی که از اعتماد زن سالخورده بی‌سوادی سوءاستفاده و از حساب بانکی وی سرقت اینترنتی کرده بود، دستگیر شد.

 سرهنگ علی کریمی، اظهار کرد: خانم مسنی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد بیش از دو میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی‌اش به سرقت رفته است، لذا رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی و تایید صحت اظهارات شاکی، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی توانستند نحوه برداشت غیرمجاز از حساب شاکی را تشخیص و در نهایت از طریق رد پای سارق در فضای مجازی هویت وی را شناسایی کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم به پلیس فتا احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت که در جریان این بازجویی‌ها به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد شاکيه در کنار دستگاه خودپردازی به وی مراجعه و به دلیل بی‌سوادی درخواست فعال کردن رمز دوم کارت خود را داشته است که او بعد از فعال نمودن رمز دوم، اقدام به  يادداشت اطلاعات کارت کرده و در یک فرصت مناسب با سوءاستفاده از اطلاعات موجود خريد اينترنتی کرده است.

کریمی از همشهریان درخواست کرد، به هیچ وجه کارت عابر بانک خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در صورتی که از توانایی و سواد لازم برخوردار نیستند از افراد مطمئن و یا کارمندهای بانک کمک بگیرند.
ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۳/۱۴
فوق العاده عالی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد