تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۴ خرداد ساعت ۱۰:۱۵ بازدید: 643      نظرات: 0      کد مطلب: 3930

سه شکارچی متخلف کل و بز در پیرانشهر دستگیر شدند


فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: سه شکارچی متخلف که اقدام به شکار کل و بز کرده بودند، در پیرانشهر دستگیر شدند.

محمد خلیلی روز یکشنبه اظهار کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر حضور تعدادی شکارچی در ارتفاعات مرزی 'کوپر' و 'بادین آباد' نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروهای سپاه پاسداران سه شکارچی متخلف را در این منطقه مشاهده و دستگیر کردند. 
وی گفت: از این شکارچیان متخلف لاشه یک بز و یک کل وحشی، ادوات مختلف شکار از جمله یک قبضه اسلحه گلوله زنی مجهز به دوربین و یک قبضه اسلحه ته پر کشف شد. 
خلیلی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای متهمان، اظهار کرد: مناطق زیستگاهی استان مدام به وسیله ماموران یگان حفاظت پایش شده و با هرگونه تخلف در این زمینه مقابله می شود. 
جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی برای مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، برای هر یک کل یا بز وحشی معادل 100 میلیون ریال تعیین شده است. 
بر اساس ماده 14 قانون شکار و صید، اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره حفاظت محیط زیست قرار می گیرد.
کل و بز و گوزن زرد و انواع پرندگان ازجمله آنقوت، فلامینگو، اردک سر سفید و تنجه جزو حیات وحش استان هستند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد