تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳ خرداد ساعت ۱۴:۴۸ بازدید: 754      نظرات: 0      کد مطلب: 3859

اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در ماه مبارک رمضان


مقارن با ماه مبارک رمضان واحد بهداشت محیط شهرستان مهاباد به دستگاه های تست روغن تجهیز شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، زولبیا و بامیه،و انواع مواد غذایی دیگر از جمله مواد مصرفی در ماه مبارک رمضان است و نظارت بر نحوه تهیه و توزیع  این موادغذایی توسط کارشناسان بهداشت محیط در راستای پیشگیری مردم جامعه از بیماری های غیر واگیر همچون قلبی و عروقی و دیابت نقش بسزایی دارد.
رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: امنیت غذایی جوامع امروزی محور و تضمین کننده سلامت افراد هر جامعه می باشد، در سال جاری از طرف معاونت بهداشتی تعداد4 دستگاه تست روغن و 12 دستگاه تست شوری نان تحویل مرکز بهداشت مهاباد شده است.
وی افزود:در هنگام بازدیداز مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی کنترل میزان PH نان به منظور شناسایی مواد افزودنی غیر مجاز،کنرل میزان اسیدیته و میزان مولوکل های قطبی(TPM) روغنهای سرخ کردنی مورد استفاده در مراکز تولید مواد غذایی و زولبیا بامیه سازی ها،اندازه گیری میزان شوری خمیر و نان ها،انادزه گیری میزان رطوبت انبار های موادغذایی،تست افلاتوکسین موجود در شیرهای سنتی و صنعتی و سایر مواد لبنی و سایر مواد غذایی محلول سنجش می شود.
دکتر علیزاده آذر خاطر نشان ساخت: استاندارد TPM  روغن های سرخ کردنی در ایران 25 می باشد که وقتی این مقیاس بین 25 تا 40توسط دستگاه های سنجش روغن نمایش داده می شود به افراد مذکور هشدار و بالاتر از 40 مشمول جریمه و ارجاع به مراکز قضایی می شود، درصورتیکه شوری نان ها بیش از استاندارد طبیعی باشد دارنده آن واحد به مراجع قضایی معرفی می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی تعداد 20 نفر در قالب 10 تیم دو نفره بهداشت محیط با همکاری ادارات اصناف،تعزیرات حکومتی،صنعت و معدن و تجارت،دامپزشکی بر اماکن تهیه و توزیع موادغذایی،رستوران و مکان های اقامتی بین شهری نظارت خواهند داشت و در صورت تخلف با افراد مذکور برخورد قانونی خواهد شد.
وی از شهروندان خواست در صورت داشتن شکایت و مشاهده تخلف، موارد را می توانند به سامانه 190 یا شماره تلفن 42442250 اطلاع دهند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد