تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱ خرداد ساعت ۲۲:۵۶ بازدید: 667      نظرات: 1      کد مطلب: 3850

فیلم سینمایی ماندوو در مهاباد اکران شد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز دوشنبە 1 خردادماە با حضور پرشور علاقه مندان مراسم اکران فیلم ماندوو به کارگردانی ابراهیم سعیدی در تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم قادر مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد از شورا و شهرداری مهاباد به خاطر حمایت از بخش فرهنگی و هنری تشکر و گفت: در طی دو سال اخیر حمایت های بسیاری برای برگزاری همایش، جشنواره و نمایشگاه های مختلفی از طرف این نهادها در مهاباد شده است. 
مرادی در ارتباط با نمایش فیلم ماندوو اظهار کرد: اقای ابراهیم سعیدی از افتخار آفرینان مکریان و مهاباد هستند و ساخت و تولید 100فیلم، دریافت جوایز از جشنواره های بین المللی، داوری جشنواره های مختلف و... تنها گوشه ای از فعالیت های 30 سالە ایشان است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در بخش دیگر از سخنان خود به تنها سینمای بسته شده شهر اشاره کرد و گفت: مسئله سینما یکی از دغدغه های اصلی هنرمندان و جوانان مهاباد است و متاسفانه به دلیل مسائل مالی، عدم بهره گیری از تکنولوژی روز، تولید و نمایش فیلم به روز و... جایگاه خود را از دست داده و متاسفانه بسته شده است که امیدواریم با توجه بیشتر مسئولان و مردم در آینده احیا گردد.
بختیار پنجه ایی مسئول انجمن نمایش مهاباد ضمن ابراز خوشحالی از نمایش فیلم ماندوو گفت: امروز بعد از سال ها شاهد اکران و نمایش فیلم در مهاباد هستیم و امیدواریم این روال ادامه داشته باشد. 
وی در بخش دیگر از سخنان خود ضمن انتقاد از بسته شدن تنها سینمای سطح شهر اظهار کرد: واقعیت این است که من نگران آینده فرهنگ و هنر در مهاباد هستم، زیراکه امکانات و زیرساخت های فرهنگی بسیار کم است، طوریکه 14 سال است تنها سینمای مهاباد بستە شدە است.
مسئول انجمن نمایش مهاباد خاطرنشان کرد: جای تاسف دارد با وجود مطرح بودن آقای سعیدی در سطح ایران و جهان برای اولین بار است که فیلم ایشان در مهاباد اکران می شود و لازم است مسئولان به ایشان و بخش فرهنگ و هنر توجه بیشتری نشان دهد. 
ابراهیم سعیدی کارگردان فیلم ماندوو نیز ضمن تشکر از حضور پر شور مردم در اولین روز اکران این فیلم گفت: حضور امروز شما ارج نهادن به کار تمام کسانی است که در سال های گذشته مشغول به فعالیت در این عرصه هستند.
وی افزود: خوشحالم فیلمی که 7 سال پیش ساختە شدە است بالاخره امروز در مکان اصلی خویش یعنی مهاباد نمایش داده می شود و امیدوارم این سرآغازی برای بازگشایی دوباره سینمای شهر باشد.
کارگردان فیلم ماندوو اظهار کرد: یادمان است کە 40 سال پیش در مهاباد 2 سینما وجود داشت ولی متاسفانە اکنون به دلایل مختلف فاقد سینما است که این بسیار نگران کننده می باشد. 
وی در آخر از همه کسانی که در ساخت و تولید این فیلم نقش داشتند تشکر کرد. 
در ادامه از تعدادی از فعالین عرصه فرهنگ و هنر سطح شهر مهاباد تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است فیلم ماندوو به کارگردانی ابراهیم سعیدی از اول خرداد ماه به مدت 10 روز در دو نوبت و سانس در ساعت 18:30 و 22 در تالار وحدت شهرداری مهاباد اکران می شود.
عکس: متین محمدزاده


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبداله‌عیسی‌‍ذاده ۱۳۹۶/۳/۳
بسیار‌عالی‌.دست‌خوش‌به‌همه‌شما‌عزیزان‌

نظر خود را براي ما ارسال كنيد