تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت ۱۶:۴۷ بازدید: 1384      نظرات: 0      کد مطلب: 3833

سرای هیمن، موزه برتر كشور شناخته شد


به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی هاژه،در مراسمی كە روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹٦ در موزە‌ی ملّی ایران برگزار شد، سرای هیمن یكی از ۲٠ موزە برتر كشور  شناخته شد و نشان موزە‌ی برتر را از دستان معاون رئیس جمهور و  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردش‌گری دریافت كرد.
صلاح پایانیانی، مدیر موزە‌سرای هیمن، با تایید این خبر افزود: 
۱۸ می روز جهانی موزەها در سراسر جهان است، و ایكوم (كمیته ملی موزەهای ایران) و ادارەكل موزەها هر سال به‌مناسبت این روز ارزش‌مند، بە ۲٠ موزە‌ از فعّال‌ترین و بهترین موزەهای كشور، نشان موزە‌ی برتر اهدا می‌كنند و امسال ازمیان ٤٠٠ موزە‌ی شركت‌كنندە، سرای هیمن در میان ۲٠ موزە برتر جای گرفت. 
پایانیانی در ادامە، سرای هیمن را منزل شخصی استاد محمدامین شیخ‌الاسلامی (هیمن) شاعر نام‌آشنای كُرد دانست كە ازسوی شهرداری مهاباد تملیک شد و با تلاش كارشناسانه‌ی بخش ِفرهنگیِ شهرداریِ مهاباد به موزە  مفاخر مهاباد تبدیل شد و در شهریورماه سال ۹۲ به صورت رسمی افتتاح شد.
سرای هیمن دراین‌مدت، با حمایت همە‌جانبە‌ی مجموعەمدیریتی شورای اسلامی شهر و علی‌الخصوص شهردار محترم جناب آقای مهندس کُردستانی، ضمن جلب ِ اعتمادِ وارثان مفاخر مهاباد توانست مجموعه‌یادگارهای این بزرگان را بە مجموعەآثار خود بیفزاید و با رعایت استانداردهای موزەداری و تلاش كارشناسانه در نگهداری و معرفی این آثار در جایگاه ۲٠ موزە برتر كشور قرار بگیرد.
پایانیانی چشم‌اندازِ موزە‌ی هیمن و برنامەهای پیش ِروی این موزە را روبە پیش‌رفت خواند و نویدِ تداوم این خبرهای خوب در سرای هیمن را به علاقەمندان این موزە داد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد