تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ساعت ۱۴:۱۱ بازدید: 555      نظرات: 0      کد مطلب: 3825

جاعل روادید در سنندج دستگیر شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه سرهنگ فرامرزشاکری افزود: یک شهروند سنندجی با مراجعه به پلیس فتا، با اشاره به آشنایی خود از طریق اینترنت با شخصی که در زمینه اخذ روادید فعالیت داشته، برای اخذ روادید طی سه فقره مبلغ 120 میلیون ریال واریز می‌کند، اما بعد از واریز وجه، کلاهبردار جوابگوی تعهدات خود نمی‌شود و به تماس‌های وی پاسخ نمی‌دهد.
وی گفت: کارشناسان اداره مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا با شنیدن اظهارات شاکی، مراتب را در دستور کار خود قرار دادند و پس از انجام تحقیقات مقدماتی فردی شناسایی شد و دستگیر شد.
وی افزود: متهم در تحقیقات اظهار داشت، مدتی قبل یک خانم از همکاران بنده، به من مراجعه و درخواست کارت بانکی من را جهت انجام امور بانکی نمود و من هم به سبب اعتمادی که به وی داشتم کارت بانکی خود را در اختیار نامبرده قرار دادم که مبلغی در این بازه زمانی به حساب کارت بنده واریز شده است و همین همکار خانم نیز وجه را برداشت کرده است.
به گفته وی، با توجه به اظهارات مظنون اول، متهم اصلی شناسایی و احضار شد که با قبول بزه انتسابی، گفت که با همکاری یکی از دوستانم که در زمینه صدور روادید، فعالیت دارد و به انگیزه کسب منافع مالی این کار را انجام داده و با جلب اعتماد شاکی، از وی کلاهبرداری کردیم.
وی افزود: متهمان به اتهام کلاهبرداری رایانه‌ای برای پیگیری های بعدی تحویل مقام قضایی شدند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد