تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ساعت ۱۷:۹ بازدید: 798      نظرات: 0      کد مطلب: 3795

امسال ۱۱ باند سرقت در آذربایجان غربی متلاشی شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، با بیان اینکه با تلاش پلیس انتظامی آذربایجان غربی ۱۲ درصد کاهش وقوع سرقت در فروردین ماه امسال را شاهد بودیم افزود: متاسفانه ۹۹ درصد سارقان بی سواد و یا تحصیلات زیر دیپلم هستند و در این رابطه ۱۶ واحد صنفی متخلف با مجوز قضایی پلمپ شد و ارزش اموال مکشوقه ۱۶ میلیارد ریال بوده است.

وی حمایت از حوزه تولید و اشتغال با مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مهمترین برنامه پلیس با توجه به شعار سال عنوان کرد و افزود: قرارگاه استانی مبازره با قاچاق کالا و ارز در استان تشکیل شده است و فقط در حوزه انتظامی ۲۳۳ عملیات انجام شده و ۲۹۰ قاچاقچی دستگیر شدند که در حوزه کشفیات نسبت به فروردین سال گذشته ۹۳ درصد رشد ارزش کالای مکشوفه از جمله سیگار خارجی، البسه، لوازم بهداشتی و آرایشی، فرآورده های نفتی و دارو را داشتیم.

غنی زاده  استان را از استانهای امن در خصوص جرائم جناهی و جرهی عنوان کرد و افزود: در فروردین ماه سال جاری ۱۴۰ درصد کشف قتل توسط نیروهای انتظامی صورت گرفته است که مربوط به رسیدگی به پرونده های سالهای قبل هم می شود و متاسفانه ۶۰ درصد قتل ها با استفاده از سلاح سرد و چاقو بوده است و باید در این حوزه اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد و امید واریم لایحه ارائه شده به مجلس زودتر به تصویب برسد.

رئیس پلیس آگاهی در خصوص پرونده های جعل و کلاه برداری افزود: ۹۳ درصد پرونده های جعل و ۸۴ درصد پرونده های کلاه برداری به نتیجه رسیده و ۵۰ نفر جاعل که در حوزه های جعل اسناد مالکیت، جعل مدارک شناسایی و هویتی، اسکناس و اوراق بهادار و ۶۹ نفر کلاهبردار حوزه کلاهبرداری خرید و فروش مال غیر، اجاره نامه و بازرگانی و تجاری بودند تحویل مراجع قضایی شده اند.

سرهنگ غنی زاده از دستگیری ۱۹ نفر مخل اقتصادی در فروردین ماه خبر داد و افزود: ۱۷ پرونده اقتصادی با ارزش ۱۶۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال بوده است که عمده این پرونده ها در حوزه زمین خواری بوده است.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در اداره تشخیص هویت و آزمایشگاه ها گفت: در فروردین ماه امسال بیش از ۸ هزار خدمت در مورد عدم سوء پیشینه ارائه شده است و بیش از ۴۷۰ مورد کار کارشناسی علمی به قوه قضاییه ارائه شده است.
منبع: مهر

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد