تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت ۱۹:۲۳ بازدید: 645      نظرات: 0      کد مطلب: 3788

عامل ایجاد مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی در ارومیه دستگیر شد

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی گفت: عامل ایجاد مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی در ارومیه دستگیر شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، حسن کوره‌بلاغی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان ارومیه مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر و درج مطالب توهین‌آمیز علیه او و خدشه‌دار کردن وجهه اجتماعی‌اش کرده‌اند موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌‌ تخصصی در فضای مجازی توسط تیم کارشناسی متهم شناسایی شده و با هماهنگی مقام قضائی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

کوره‌بلاغی ادامه داد: متهم در بازجویی‌ پلیسی به بزه انتسابی معترف و انگیزه خود از این عمل مجرمانه را انتقام و خصومت شخصی از فرد شاکی عنوان کرد و وی جهت سیر مراحل قانونی پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

وی خاطرنشان کرد: شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه ابزاری مفید و خطرناک هستند که حضور نااگاهانه و بدون رعایت اصول ایمنی کاربران در این فضا آسیب‌های فراورانی به دنبال خواهد داشت.

کوره‌بلاغی به شهروندان توصیه کرد: از بارگزاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی که شخصی برای آنها مزاحمت ایجاد می‌کند از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و مکالمه را ادامه ندهند.

وی تصریح کرد: هم‌چنین به افرادی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به مزاحمت علیه شهروندان می‌‌کنند، هشدار داده می‌شود طبق قانون جرایم رایانه‌ای با آنها برخورد خواهد شد.

منبع: فارس
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد