تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ساعت ۱۲:۲۷ بازدید: 966      نظرات: 4      کد مطلب: 3783

دستگیری شکارچی زنده گیر مهابادی و کشف 22 بال کبک


رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد با بیان اینکه شکارچی و زنده گیر کبک در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد گفت: از این شکارچی متخلف 22 بال کبک کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، کامران حسینی روز دوشنبه دافزود: یک شکارچی متخلف که در امر زنده گیری، نگهداری و خرید و فروش کبک فعالیت داشت در مهاباد شناسایی و با کسب دستور قضایی و هماهنگی و همکاری نیروی انتظامی شهرستان دستگیر شد.
وی ادامه داد: از این شکارچی متخلف 22 عدد قفس چوبی مخصوص نگهداری پرنده کشف و ضبط و پرونده برای سیرمراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.
حسینی اظهار کرد: زنده گیری کبک که بیشتر با استفاده از ضبط صوت، کبک زنده و یا پهن کردن دام های زنده گیری به خصوص در فصل تولید مثل صورت می گیرد باعث کاهش شدید نسل کبک در منطقه شده است که این موضوع مغایر با قوانین شکار و صید می باشد.
وی از دوستداران، حامیان محیط زیست و حیات وحش درخواست کرد که در صورت مشاهده تخلفات زیست محیطی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اطلاع تا با آنها برخورد قانونی صورت پذیرد.
به گزارش ایرنا، کبک با نام علمی ( Perdicinae) پرندگانی از تیره قرقاولان هستند. 
کبک‌ها بومی اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه هستند.
منبع: ایرنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۲/۳۰
خوبه
1
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۲/۱۸
دستتان درد نکند ولی خواهشا هم جریمه کنید هم به زندان بفرستید که درس عبرتی باشد برای دیگران
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمدپورمحمد ۱۳۹۶/۲/۱۸
باید مجازاتش کنید دولت مصعول کارهای قانونی مملەکت است
0
2
پاسخ به این اظهارنظر

شهروند هستم ۱۳۹۶/۲/۱۸
دست شکار بانان اداره مربوطه درد نکند وب رایشان ارزوی موفقیت روز افزون را دارم.بعنوان فردی دوستدار طبیعت خواهش وتمننایی از شکار بانان زحمتکش وجان بر کف را داریم وانهم اینست عنایت فرمایند از ماهیگران بی انصاف مهابادی مخصوصا صیادان مستقر در سد مهابادکه با تورهای چند صد متری وارتفاع چند ده متری مشغول به یغما بردن این ثروت واز بین بردن نسل ماهی در این شهر شده اند کاری انجام دهند.ونسل این موجود را از انقراض نجات دهند.کلیه این صیادان وابسته به شیلات در نهایت بیرحمی مشغول بغارت بردن وتخریب طبیعت این دریاچه شده اند.این صیادان یا بهتر است بگویم این غارتگران چندین شغل ومنبع در امد دارند نظیر کشاورزی میکنندواغلب تاکسی دارند وبیشترشان سه ته گره دارندو در بازار ازاد هم مشغول کار ازادند بنابراین بیش از نود ونه در صدشان منابع در امدهای دیگری دارند وبا مظلو نمایی ودروغ پردازی سر مسیولین مربوطه کلاه گذاشته وسالهاست دارند غارت میکنند .جهت اثباط ادعا لطفا به ماشینهای پارک شده شان جلو ساختمانیکه کنار سد ساخته اند نگاه کنید وامر اتومبیلها را وصاحبانشان بررسی فرمایید.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد