تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت ۱۸:۳۸ بازدید: 625      نظرات: 0      کد مطلب: 3749

افزایش دوبرابری تسهیلات صندوق های خرد کارآفرینان


معاون مدیرعامل صندوق کارآفرین امید کشور از افزایش سقف تسهیلات صندوق های خرد محلی از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان از طریق صندوق کارآفرین امید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 12 اردیبهشت 1396، دکتر اصحابی در جریان سفر نیمروزی خود به شهرستان مهاباد و بازدید از نمایشگاه توانمندی صندوق های اعتباری زنان روستایی اظهار کرد: صندوق کارآفرین امید تاکنون 18 هزار نفر را تحت پوشش خود قرار داده است و برای حمایت بیشتر از کارآفرینان میزان تسهیلات ارائه شده را از 15 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش داده اند.

وی افزود: حمایت از کارآفرینان زن روستایی در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال مقام معظم رهبری صورت می گیرد و یکی از برنامه ریزی های دولت برای سال جدید افزایش تعداد صندوق های کارآفرینی امید در سطح کشور و استانهای مرزی کشور است و در سال 95 حدود 600 صندوق محلی احیا شده است.

دکتر اصحابی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بالای منطقه و شهرستان مهاباد اظهار کرد در صورت موافقت مجلس برای لایحه پیشنهادی دولت برای در اختیار دادن اعتبار به صندوق و پشتیبانی نمایندگان شهرستانها، اولویت به صرف اعتبار به شهرستانهایی خواهد بود که نمایندگان آنها با لایحه پیشنهاد موافقت کرده اند.

وی هدف دولت از افزایش صندوق های خرد محلی و صرف اعتبار در مناطق مرزی را توزیع عادلانه ثروت سطح کشور و مناطق مرزی عنوان کرد و گفت: استان آذربایجان غربی سومین استان از نظر جذب اعتبار است.

معاون مدیرعامل صندوق کارآفرین در پایان هدف از برگزاری این نمایشگاه ها و جشنواره را ایجاد بازار فروش برای محصولات کارآفرینان عنوان کرد و از نخبگان در عرصه تقویت کسب و کارهای دانش بنیاد و IT برای ایجاد بازارهای مجازی برای فروش محصولات کارآفرینان دعوت کرد. 

گزارش و عکس: صلاح عزیزیان 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد