تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۹ ارديبهشت ساعت ۱۰:۵۵ بازدید: 811      نظرات: 0      کد مطلب: 3726

ادای احترام به شهید محیط زیست در مهاباد


عاشقان محیط زیست و فعالان محیط زیست در اولین سالیاد شهید محیط زیست مهاباد، از وی به عنوان فعال محیط زیستی که جان خود را فدای طبیعت و حفظ چرخه اکولوژیک نموده است ادای احترام کردند.


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،روز گذشته 8 اردیبهشت 1396، در سالیاد کوچ شهید محیط زیست جناب آقای امیر ارسلان پیروتی، بنیاد مهربانان اولین حرکت عملی خود را با میزبانی مهاباد  در روستای گابازله برای عاشقان طبیعت از شهرهای بوکان، اشنویه، سردشت، مریوان و سنندج آغاز کرد.

 

این مراسم در روستای گابازله محل زندگی خانواده امیرارسلان پیروتی برگزار گردید و طی آن از طرف انجمن وڵات بوکان تابلویی که با درب بطری درست شده بود تقدیم خانواده وی گردید.

در این مراسم از طرف کمپین مهربانی های کوچک سردشت آقای رئوف آذری بعد از خواندن پیام لوحی را تقدیم خانواده شهید ارسلان پیروتی نمودند، همچنین انجمن سبز چیای مریوان نیز تندیس خود را تقدیم به خانواده وی کردند.

در ادامه مراسم نیز انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد نشان شهروند سبزاندیش تقدیم همسر شهید پیروتی گردید و از طرف انجمن ژینگەیار سنندج خانم سهیلا محمدی  نیز با خواندن پیام و اهدای لوح تقدیر این انجمن از خانواده وی تجلیل شد، همچنین به پاس فداکاری هایشان  پیام و لوح تقدیم کاک شریف باجور گردید.

از طرف انجمن ژینکۆ اشنویه بعد از خواندن پیام تقویمی که با اسم و چهره آقای امیرارسلان پیروتی و محمد باختر طراحی گردیده را تقدیم نمودند

از طرف بنیاد مهربانان نیز آقای سامان غزالی پیام بنیاد را خواندند.

بعد از پایان مراسم نیز دوستداران طبیعت با حضور بر سر مزار شهید ارسلان پیروتی به وی ادای احترام کردند و با بازدید از اثر تاریخی فقرقا این مراسم پایان یافت.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد