تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۱۳:۱۹ بازدید: 1563      نظرات: 1      کد مطلب: 3708

وضعیت هوای مهاباد، سردشت، بوکان و ارومیه ناسالم اعلام شد


معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر کیفیت هوای چهار شهر استان به دلیل بروز پدیده گرد و غبار ناسالم گزارش شده است.

سعید موسوی روز دوشنبه 4 اردیبهشت ماه در گفتگو با خبرنگار هاژه افزود: در این راستا کیفیت هوای شهرهای سردشت، بوکان، مهاباد و ارومیه ناسالم و برای عموم گروه های سنی به خصوص گروه های سنی حساس از جمله کودکان و سالمندان گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هوای سردشت در وضعیت خطرناکتری است اضافه کرد: میزان ذرات گرد و غبار در هوای سردشت حدودا 6 برابر استاندارد است، در بوکان و مهاباد نیز 4 برابر و در ارومیه نیز یک و نیم برابر وضع استاندارد می باشد.

سرپرست معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی افزود: متاسفانه بیشتر منشا گرد و غبارهای موجود در هوای مناطق جنوبی و مرکز استان از کشورهای هماسیه و به خصوص عراق است.

وی افزود: طبق پیش بینی و نقشە های هواشناسی احتمالا از فردا شاهد بارندگی خواهیم بود و بر همین اساس پدیده گرد و غار کاهش خواهد یافت.

موسوی از عموم مردم خواست تا اطلاع ثانوی و خروج این پدیده از استان هم استانی های ساکن در شهرهای یاد شده و به ویژه بیماران قلبی و عروقی، کودکان، کهنسالان و بیماران خاص از تردد در سطح خیابانهای شهر پرهیز کنند و در صورت تردد حتما از ماسک های استاندارد استفاده نمایند.

آذربایجان غربی دارای هشت ایستگاه سنجش آلاینده های هواست که در شهرهای ارومیه، سلماس، خوی، بوکان و سردشت نصب و مشغول به فعالیت هستند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

ادریس خضری ۱۳۹۶/۲/۵
عرض سلام و خسته نباشید، تا کی باید شاهد این گردوغبار باشیم که نه تنها برای دستگاه تنفسی مشکل ساز است حتی برای جانوران ،گیاهان،باغات و زنبور داران مشکل ساز است اگر این جوری پیش بره مناطق کوهستانی هم تبدیل به کویر میشه به جای استقرار ایستگاه سنجش آلاینده به فکر از بین بردن این مزاحم باشیم نه با کاشت درخت که فایده نداره یه راه حل اصاصی

نظر خود را براي ما ارسال كنيد