تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲ ارديبهشت ساعت ۱۲:۳۹ بازدید: 754      نظرات: 0      کد مطلب: 3697

فرماندار مهاباد: هر کسی با رای مردم دربیافتد، قاطعانه برخورد خواهیم کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز شنبه 2 اردیبهشت ماه جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان مهاباد به ریاست ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد و در سالن اجلاس فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه خانم نادری در خصوص دستگاههایی که در انتخابات آتی به کار گرفته خواهند شد به سخنرانی پرداخت و نحوه کارکرد با این دستگاههای الکترونیکی را تشریح نمود.

در این جلسه همچنین مکانهای ممنوعه جهت برگزاری ستاد کاندیداها به شرح زیر اعلام شد:

1.      میدان شهرداری

2.      خیابان جمهوری اسلامی (فلکه شهرداری الی چهارراه آزادی)

3.      خیابان صلاح الدین ایوبی غربی (چهارراه آزادی الی سه راهی وفایی)

4.      خیابان طالقانی شرقی

همچنین مطرح گردید کاندیداها به غیر از مکانهای در نظر گرفته شده برای نصب بنر و پوستر حق نخواهند داشت در سایر مکانها پوستر بچسبانند و در صورتی که هر کدام از ستاد کاندیداها خلاف آن عمل نمایند و آلودگی بصری ایجاد نمایند طبق قانون برخورد خواهد شد.

شجاعی فرماندار مهاباد در این جلسه گفت: از 25 اسفند ماه استارت رسمی انتخابات زده شد و فرآیند ثبت نام شوراها و ریاست جمهوری انجام و امروز کاندیداهای ریاست جمهوری قطعا مشخص و همچنین صلاحیت و عدم صلاحیت داوطلبان شورا از امروز به خود آنان اعلام می گردد.

وی اظهار کرد: انتخابات رکن اساسی نظام است، لذا باید در هرچه باشکوه برگزار نمودن آن بکوشیم و دو موضوع مهم و اساسی در این بین این است که اولا مشارکت را بالا ببریم و ثانیا انتخابات قانونمند، سالم و آزاد برگزار گردد.

شجاعی گفت: به هیچ شخص و گروهی اجازه دخالت در انتخابات را نخواهیم داد و هر کسی در برابر رای مردم بایستد قاطعانه با وی برخورد خواهیم کرد، چرا که صیانت از آرای مردم وظیفه قانونی و شرعی ماست.

فرماندار مهاباد از اصحاب رسانه خواست حرمت افراد را در انتخابات حفظ و به هیچ عنوان در جهت تخریب کاندیداها وارد حوزه شخصی آنان نشوند.

در انتخابات شورای اسلامی  شهر و روستا و همچنین ریاست جمهوری در شهرستان مهاباد 160 شعبه اخذ رای با 320 صندوق فعالیت خواهد بود و رای گیری شورای شهر مهاباد به صورت الکترونیکی و در شهر خلیفان و کلیه روستاها به اضافه انتخابات ریاست جمهوری به شیوه دستی و سنتی خواهد بود.

به گفته فرماندار مهاباد از 954 داوطلب ثبت نامی برا شورای شهر و روستا صلاحیت نیم درصد احراز نشده و تا این لحظه حدودا 20 درصد کاندیداهای شهر مهاباد نیز رد صلاحیت شده اند که البته امکان تغییر در این آمار وجود دارد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد