تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين ساعت ۲۳:۸ بازدید: 1848      نظرات: 2      کد مطلب: 3688

نقشه گردشگری شهرستان مهاباد رونمایی شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 30 فروردین ماه با حضور مسئولین، فرهنگیان، نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و... مراسم رونمایی از نقشه گردشگری شهرستان مهاباد در تالار وحدت شهرداری این شهر برگزار شد.
شجاعی فرماندار مهاباد در ارتباط با تهیه و تدوین این نقشه اظهار کرد: به حق باید دست تهیه کنندگان این نقشه را بوسید هر چند تهیه این نقشه تنها گوشه ای  بسیار کوچکی از راز و رمزهای موجود در شهر مهاباد است. 
محمود پدرام از فعالین عرصه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، انجام و تهیه این نقشه را کاری سخت، دشوار و تاریخی دانست و تدوین این نقشه به دو زبان فارسی و کوردی را کاری بی سابقه در مکریان و مهاباد معرفی کرد.
جمال خالدی از فعالین زیست محیطی نیز به بررسی نقشه از لحاظ اکوتوریسم و گردشگری پرداخت و اظهار کرد: آوردن پدیده های طبیعی و زیست محیطی بر روی نقشه کمک بسیار شایانی به ادارات، فعالین محیط زیست و مردم می کند.
مراسم با قرائت شعر و اجرای موسیقی پیگیری شد.
شورش خالدی یکی از تهیه کنندگان این نقشه گفت: این نقشه برای اولین بار در تاریخ 500 ساله مهاباد توسط بنده و آقای منصور عزیزی و برخی دیگر از دوستان تدوین و طراحی گردید. 
وی اظهار کرد: یکی از ویژگی های بارز این نقشه نگاه زیست محیطی، فرهنگی و مردم شناسی در معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان مهاباد می باشد که امیدواریم این کار در روند جذب گردشگر شهرستان موثر واقع شود. 
وی افزود: این نقشه در ابعاد 90*100 با مقیاس یک شانزده هزارم با هزینه بالغ بر 32 میلیون تومان در مدت زمان 13 ماه تدوین شده است و امیدواریم با این کار توانسته باشیم خدمت کوچکی انجام داده باشیم.
در پایان مراسم رونمایی از نقشه گردشگری شهرستان مهاباد صورت گرفت. 
گزارش: واحد احمدتوزه
عکس: حسین خالندی، پولا آغاز 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بی نام ۱۳۹۶/۲/۳
یه تصویر از این نقشه راهم در سایت می زاشتین اقلا به جای این همه عکس
0
7
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱/۳۱
باز هم مدیون بوکان شدید

نظر خود را براي ما ارسال كنيد