تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۳۰ فروردين ساعت ۱۱:۲۵ بازدید: 840      نظرات: 1      کد مطلب: 3685

تندیس وفایی در مهاباد رونمایی شد


 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه 30 فروردین ماه با حضور نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، شورای شهر و شهردار، مسئولین فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شاعران و نویسندگان پرده از تندیس شاعر پر آوازه کورد میرزا عبدالرحیم سابلاغی، مشهور به وفایی برداشته شد.

شهردار مهاباد در این مراسم به خبرنگار هاژه گفت: شورا و شهرداری دوره چهارم مهاباد در راستای اهداف فرهنگی خود تصمیم گرفت تندیس شاعر کورد استاد وفایی را در سه راه وفایی این شهرستان نصب کند.

مهندس کوردستانی اظهار کرد: این تندیس 75 میلیون تومان هزینه داشته و توسط هنرمند خوش ذوق بوکانی آقای ریبین حیدری ساخته شده و با تاخیر سه ماهه امروز رونمایی گردید، لذا از همکاری همه مسئولین شهرستان و علی الخصوص شورای تامین که در این راستا همیار ما بودند متشکریم.

قادر مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد نیز در گفتگو با هاژه، وفایی را شاعری خوش ذوق و دارای اشعاری لطیف توصیف نمود و گفت: استاد وفایی تاثیر عمیقی بسزایی در ادبیات کوردی داشته و آثار وی برخاسته از عشق به باری تعالی است.

میرزا عبدالرحیم سابلاغی، مشهور به وفایی فرزند ملاغفور، فرزند نصرالله، از طایفهٔ ملاجامی، شاعر کلاسیک کورد اهل مهاباد است. عمدهٔ شهرت وی به‌واسطهٔ غزل‌های پرشور کوردی‌اش است.

عکس: پولا آغاز برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

مەسعود رەشیدی ۱۳۹۶/۱/۳۱
کوتم با قیمەتی وسڵم بە دڵ بێ
بە ماچێکی سەری کوڵمەت چ نابێ
کەچی فه رموی دڵت نەشکێ وەفایی
ئەوە سەودایە زەڕرێکیش حیسابە
چاوو دڵمان ڕوون بۆوە ،دەستی کاربەدەستانی ئەو ئەرکە پیرۆزەش خۆش بێت .

نظر خود را براي ما ارسال كنيد