تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۸ فروردين ساعت ۲۱:۲۸ بازدید: 481      نظرات: 0      کد مطلب: 3677

نجات جان یک کوهنورد مصدوم در کوه‌های منطقه کامیاران


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کامیاران گفت: یکی از ساکنین روستای "گازخانی" کامیاران که پس از سقوط از در کوه‌های منطقه به شدت مصدوم شده بود، پس از هفت ساعت عملیات تجسس، انجام کمک‌های اولیه، تثبیت و انتقال به بیمارستان کامیاران منتقل شد.
ایرج قوامی با ذکر این خبر گفت: پس از اطلاع از مفقود شدن یکی از ساکنان روستای "گازرخانی" در کوه‌های منطقه، سریعا تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت شهرستان تشکیل و به منطقه اعزام شد.
وی افزود: علاوه بر اعزام تیمی متشکل از زبده‌ترین نجاتگران جمعیت کامیاران،  40 نفر از ساکنین روستاهای منطقه هم به صورت داوطلبانه در عملیات تجسس حضور داشتند.
قوامی تصریح کرد: خوشبختانه پس از چندین ساعت پیاده روی و کوهپیمایی تیم تجسس جمعیت هلال احمر موفق شد فرد مصدوم را یافته و پس از عملیات تثبیت به بیمارستان اعزام کند.
وی اضافه کرد: فرد مصدوم پس از سقوط از ارتفاع 3 متری دچار آسیب شدید بدنی شده و به دلیل صعب العبور بودن منطقه، انتقال آن در عملیات بسیار دشواری صورت گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر کامیاران گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان کامیاران با استفاده از توان بالای نجاتگران و امدادگران خود سال گذشته نیز یکی از کوهنوردان مصدوم گرفتار در کوه‌های منطقه را نجات داده و توسط بالگرد به بیمارستان منتقل کرده بود.
وی از کوهنوردان و ساکنان محلی که قصد کوهنوردی در کوه‌های منطقه را دارند درخواست کرد که ضمن رعایت نکات ایمنی، از قبل مسیر حرکت خود را تعیین و به بستگان خود اطلاع دهند تا در صورت بروز حادثه اطلاعات نسبی در عملیات تجسس موجود باشد.
تیم امداد و نجات کامیاران در عملیات امروز متشکل از ایرج قوامی، خلیل حسینی، خبات اسدی، صباح دوست محمدی و ابوبکر یوسفی بود.
منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد