تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين ساعت ۱۷:۵۰ بازدید: 1701      نظرات: 1      کد مطلب: 3658

نقشه گردشگري شهرستان مهاباد تدوین شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، نقشه گردشگري شهرستان مهاباد حاوي اطلاعات مفيد در مورد راهها، مسافت و معرفي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي و امكانات لازم موجود در حوزه گردشگري اعم از مراكز درماني و خدماتي و اطلاعات اماري بمنظور معرفي و اشنايي بيشتر مردم ، ادارات و ارگانها و گردشگران به دو زبان فارسي و كوردي توسط شورش خالدي و منصور عزیزی و برخی دیگر از صاحبنظران و حاميان ديگر تهيه و تدوين و آماده رو نمايي شده است .
قبل از اين امر نيز نقشه هاي شهرستان مهاباد به همت افراد ديگري نيز تهييه شده بود ولي يكي از ويژگيهاي بارز اين نقشه نگاهي تلفيقي به گردشگري و محيط زيست در جغرافياي محلي است كه  بصورت علمي به تصويركشيده شده است و يكي از نيازمنديهاي مفيد براي  مردم منطقه و علي الخصوص دانش آموزان بمنظور  اشنايي با جغرافياي شهرستان مهاباد مي باشد. قبل از اين نيز در سال گذشته  توسط اين كارتوگراف نقشه شهرستان بوكان اماده و منتشر گرديد و هم اكنون، نقشه گردشگري ساير شهرستانهاي همجوار را در دستور كار خود دارد . 
يكي از مشكلات اين كارتوگراف مشكلات مالي در تهييه و تدوين اين نقشه هاست كه وي را مجبور به رايزني و جذب اسپانسر مي نمايد . 
اين نقشه با صرف يكسال زمان كاري با تاييد معاونت استانداري وفرمانداري وىژه مهاباد و نيز اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري شهرستان مهاباد و سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح كشور به چاپ رسيده است .
در اين راستا مراسم رو نمايي از آن  روز چهارشنبه مورخه ٩٦/١/٣٠ ساعت ١٧ عصر در محل تالار وحدت شهرستان مهاباد با دعوت عمومي پيش بيني شده است .ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۱/۲۶
کارکی زور به نرخه

نظر خود را براي ما ارسال كنيد