تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين ساعت ۱۲:۳۲ بازدید: 245      نظرات: 0      کد مطلب: 3654

نجات 2 جوان روستایی از محاصره سیل در اشنویه


رئیس هلال احمر اشنویه با اشاره به گرفتار شدن 2 جوان روستایی در محاصره سیل در ارتفاعات کوه 'ناورون' این شهرستان گفت: این مردان روستایی به علت طغیان رودخانه 'گادر' و شرایط نامساعد جوی به ارتفاعات پناه برده بودند.

فخرالدین مام علی روز شنبه  با اعلام آمادگی امدادگران هلال احمر و نیروهای امدادی دیگر در مناطق سیل زده، اظهار کرد: گرفتارشدگان از شب گذشته تا صبح امروز/شنبه/ در محاصره سیل بودند که به کمک امدادگران هلال احمر و نیروهای مردمی نجات پیدا کردند .
وی همچنین بیان کرد: اما جاده اشنویه- پیرانشهر که از دیروز به علت سیل بسته شده هنوز مسدود است بر این اساس مسافران و همشهریان از تردد در این مسیر خودداری فرمایند.
مام علی افزود: متاسفانه جسد نوجوان دوازده ساله هم که عصر جمعه به رودخانه گادر افتاده بود هنوز پیدا نشده است. 
وی گفت: گروه نجات و قایق های هلال احمر و سگ های جستجو در محیط های آبی برای یافتن شخص مفقود شده تلاش می کنند. 
وی همچنین در خصوص نحوه امداد رسانی به مردم ادامه داد: از شب گذشته تا کنون چندین روستا تخلیه شده و اهالی به روستاهای امن منتقل شدند. 
نشست مدیریت بحران شهرستان اشنویه با هدف بررسی ابعاد سیل و نحوه کمک رسانی به سیل زدگان برگزار شد. 
به گزارش ایرنا، رودخانه گادر اشنویه از صبح امروز بر اثر بارش باران شدید طغیان کرده و مسیر اشنویه - پیرانشهر را نیز مسدود کرده است. 
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی بارندگی هایی که از روز /پنجشنبه/ آغاز شده تا روز یکشنبه در سراسر استان ادامه می یابد. 
منبع: ایرنا ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد