تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ فروردين ساعت ۱۰:۲۳ بازدید: 265      نظرات: 0      کد مطلب: 3651
طی ۲ روز اخیر

بیش از ۸۳۰۰ نفر در سیل آذربایجان غربی گرفتار شدند


وقوع سیل در برخی از مناطق آذربایجان غربی در پی بارش‌های شدید دو روز اخیر موجب مسدود شدن معابر و راه ارتباطی روستاها و گرفتاری ۸ هزار و ۳۴۲ نفر حادثه‌دیده در این مناطق شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه،  به نقل از جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان غربی، در پی بارش‌های شدید باران و وزش باد طی دو  روز اخیر پنجشنبه و جمعه در استان، برخی از مسیرهای ارتباطی شهرستان‌ها و روستاها تحت تأثیر طغیان رودها قرارگرفته و موجب خسارت پل‌ها و قطع ارتباط با مرکز استان شده است.

در حال حاضر سه شهرستان ارومیه، نقده و اشنویه گرفتار سیلاب شده و متحمل بیشترین خسارات در بین دیگر شهرستان‌های آذربایجان غربی شده‌اند که با یاری امدادگران امدادرسانی، انتقال و اسکان اضطراری مصدومان و حادثه دیدگان، درصد خسارات به حداقل خود رسیده است.

اولین حادثه برای شروع عملیات نجات ساعت ۹:۵۰ دقیقه صبح امروز ۲۵ فروردین برای شهرستان اشنویه در پی وقوع سیل اعلام شد که مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر به همراه اکیپ پشتیبانی امدادی به جهت کنترل و هدایت عملیات در منطقه حضور یافت.

به گفته وی برخی از پل‌ها و معابر اصلی اشنویه در جریان شدید سیل قرارگرفته و تردد را برای مردم دشوار کرده است که عوامل امدادی و نهادهای مرتبط با تلاش‌های بی‌وقفه خود در صدد جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی و رفع مشکل حادثه دیدگان هستند.

محمودی از وقوع سیل در شهرستان‌های ارومیه و نقده خبر داده و افزود: روستاهای ارومیه و نقده نیز در اثر بارش‌های شدید باران دچار آبگرفتگی شده و موجب جاری شدن سیل گردیده است که امدادرسانی در این نقاط نیز با حداکثر توان ادامه دارد.

وی گفت: در این عملیات بیش از ۶۰ نیروی امدادی و ۱۵ خودرو با تمامی تجهیزات حضورداشته و به دو هزار و ۹۷ نفر خانوار به استعداد ۸ هزار و ۳۴۲ نفر حادثه‌دیده امدادرسانی کرده و همچنان در حال ادامه هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی از ارسال کالاهای ضروری و اقلام خوراکی به مناطق حادثه‌دیده خبر داد و اظهار داشت: اقلام اضطراری به مناطق حادثه‌دیده ارسال‌شده و پیش‌بینی لازم برای پیشگیری از حوادث روزهای آینده در اثر بارش باران و وقوع سیل انجام‌گرفته و جمعیت هلال‌احمر به‌صورت کامل در آماده‌باش به سر می‌برد.

در شهرستان اشنویه روستاهای درگیر و خسارت‌دیده شامل روستای پی قلعه، گلاز، سرگیس، فجرآباد، درود و دنیخه، در شهستان ارومیه روستاهای سوسن‌آباد، هاشم‌آباد، سلطان‌آباد، علیه، ژراژی، لورزینی، سیدک، گوی قلعه، جیرانلار، خضرآباد، سردرود، بابارود و حسوکندی، در شهرستان نقده نیز روستاهای اوخسار، دورگه لطف‌الله و ورودی شهر می‌باشند.

پل هاشم‌آباد در روستای هاشم‌آباد منطقه مرگور ارومیه که تنها راه ارتباطی با مرکز استان بوده در اثر شدت‌جریان سیل به‌صورت کامل تخریب شده و راه ارتباطی ۳۶ روستا قطع‌شده است که فعلاً امدادرسانی از طرف اشنویه به منطقه مرگور جریان دارد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد