تاريخ: ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۴ فروردين ساعت ۱۸:۴ بازدید: 572      نظرات: 1      کد مطلب: 3646

اولین جشنواره سالانه خوشنویسی استاد هیمن در مهاباد آغاز شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز پنج شنبه 24 فرودین ماه 1396، اولین جشنواره سالانه خوشنویسی استاد هیمن با برگزاری مسابقه در کتابخانه شیخ شلتوت مهاباد افتتاح شد.

قادر مرادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در این ارتباط به خبرنگار هاژه گفت: این جشنواره اولین جشنواره سالانه خوشنویسی در عرصه شعر و ادبیات کوردی است که با حضور خوشنویسان استانی و اساتید سرشناس خوشنویسی کشور توسط انجمن خوشنویسان مهاباد و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، شورا و شهرداری و کتابخانه شیخ شلتوت برگزار می گردد.
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره شناساندن اساتید و گنجواره ناب شعر و زبان و ادبیات کوردی به جامعه و راهیابی اساتید خوشنویسی برجسته و کورد به خوشنویسان ایران می باشد. از طرف دیگر تشویق جوانان به هنر خوشنویسی، خصوصاً خط نستعلیق که متعلق به همه مردم ایران است از دیگر هدف های این جشنواره است. 
مرادی ادامه داد: این جشنواره با حضور 50 خوشنویس از آستان آذربایجان غربی از امروز پنج شنبه در کتابخانه شیخ شلتوت افتتاح و روز سه شنبه 29 فروردین ماه مراسم اختتامیه آن با حضور استاد غلامحسین امیرخوانی استاد برجسته خوشنویسی ایران و جمعی دیگر از اساتید برجسته این هنر و دکتر محمد حسین ساکت نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار می شود.
کمال قادری سخنگوی این جشنواره نیز در این ارتباط به خبرنگار هاژه گفت: امروز با حضور بیش از 50 نفر از خوشنویسان سطح استان مسابقه خوشنویسی جشنواره شروع و در روز پایانی و اختتامیه از 3 نفر از برگزیدگان این مسابقه توسط استاد امیر خوانی تجلیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: در این جشنواره بر خلاف تمام جشنواره های دیگر که 3 یا 4 ماه فراخوان برای دریافت آثار خوشنویسان داده می شد، با یک تدبیر هوشمندانه توسط استاد آزاد محمودی مسئول انجمن خوشنویسی مهاباد و تنی چند از اعضای انجمن نحوه برگزاری این مسابقه به صورت حضوری برگزار شد.
کمال قادی خاطرنشان کرد: تاثیر آقای آزاد محمودی به عنوان شاعر، نویسنده و استاد انجمن خوشنویسی ایران در پیشرفت و شکوفایی هر چه بیشتر هنر خوشنویسی در مهاباد طی چند سال اخیر قابل توجه می باشد.

گزارش: واحد احمدتوزه
عکس: پولا آغاز
برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

2
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۶/۲/۲۸
مسابقه‏ ‏ی‏ ‏خیلی‏ ‏خوبی‏ ‏بود‏ ‏بنده‏ ‏نیز‏ ‏در‏ ‏این‏ ‏مسابقه‏ ‏حضور‏ ‏داشتم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد