تاريخ: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۳ فروردين ساعت ۱۴:۱۴ بازدید: 512      نظرات: 0      کد مطلب: 3635

فیلم کوتاه هنرمند کوردستانی به جشنواره میامی آمریکا راه یافت

فیلم(ویدیو کلیپ)کازیوه به کارگردانی، نویسندگی و فیلمبرداری شورش وکیلی هنرمند کردستانی به بخش نهایی جشنواره فیلم Indie Wise میامی- فلوریدای آمریکا راه پیدا کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، این فیلم کوتاه در قالب ویدیو کلیپ با موضوع رشادت زنان مبارز کُرد در برابر داعش بوده و در جشنواره فیلم Indie Wise آمریکا(میامی- فلوراید) در بخش کار گردانی از میان هزار و 800 اثر توانسته به بخش نهایی رقابتی جشنواره راه یابد.
کارگردان این فیلم کوتاه در رابطه با اثر خود گفت: در این اثر سعی شده طراحی لباس و لوکیشن هایی استفاده شود که در اختیار موضوع باشد و به دلیل اینکه فیلمنامه سورئال بوده و فضای واقعی و غیرواقعی فیلم را می شکند از جلوه های ویژه استفاده شده است.
شورش وکیلی با بیان اینکه در این اثر که از نماد پرده سینما استفاده شده است افزود: در غرب قهرمانان در پرده سینما بتمن و سوپرمن و از این دست قهرمانان فرازمینی و غیرواقعی هستند اما در اینجا قهرمانان و سوپر استارهای ما زنهای غیوری هستند که در مقابل ظلم و تجاوز گروه تروریستی داعش ایستاده اند.
وی اظهار کرد: در پایان اثر نیز با نماد گرایی و زبان تصویری به این موضوع اشاره شده که ما خواهان هیچ جنگ و کشتاری نیستیم و هنر و فرهنگ و آرامش را برای جهان امروز خواستاریم.
جشنواره فیلم Indie Wise میامی در شهر میامی ایالت فلوریدا برگزار می‌شود و در آن فیلم‌های مستقل آمریکایی و بین‌المللی با توجهی خاص به فیلم‌های آمریکای لاتین به نمایش در می‌آید.
هدف این جشنواره آن است که درک متقابل فرهنگی بین کشورها افزایش یافته و رشد و پیشرفت هنری، تشویق شود.
برای نخستین بار در نوامبر ۱۹۷۸ میلادی با ریاست 'جی. هانتر تاد' برپا شد که طی آن، ۱۰۰ فیلم بلند و ۳۰۰ فیلم کوتاه نمایش داده شد.
در سال ۱۹۸۳ میلادی زیر نظر 'انجمن فیلم میامی' به ریاست 'نت چندیاک' و در سال ۱۹۹۹ میلادی زیر نظر 'دانشگاه بین‌المللی فلوریدا' قرار گرفت.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد