تاريخ: ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۱ فروردين ساعت ۱۹:۴۲ بازدید: 706      نظرات: 0      کد مطلب: 3624

وجود 115 هزار نفر بیکار شناسنامه دار در آذربایجان غربی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از 115 هزار نفر بیکار شناسنامه دار در استان خبر داد.


به گزارَ پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رضا نقی زاده در جلسه شورای اداری  با ارائه آماری از میزان نرخ بیکاری  و اشتغال  استان و کشور در 5 سال اخیر از تثبیت وضعیت  اشتغال در استان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر 115 هزار نفر بیکار شناسنامه دار مربوط به سال های قبل در استان وجود دارد که  تعداد 37 هزار نفر از آنان فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

نقی زاده در ادامه از تخصیص 3 میلیارد و 800 میلیون تومان به حوزه اشتغال در سال 95 خبر داد که توزیع آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است افزود: باید این اعتبار اندک را در محل مناسب و صرفا جهت اشتغالزایی هزینه کنیم تا بتوانیم به تعهدات خود در این حوزه جامعه عمل بپوشانیم.

وی در ادامه مباحثی از قبیل اهمیت مساله حاشیه نشینی  و توجه به امر اشتغال در این حوزه، تشکیل NGO ها  و تشکلات کارگری و کارفرمایی و تاثیر آن در میزان پیشرفت کاری  و افزایش بهره وری و همچنین اهمیت پاسخ به موقع به مکتوبات اداری  ارائه کرد.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت احساس مسئولیت در قبال مردم و معضل مهم اشتغال در جامعه کنونی، شاهراه رسیدن به اهداف بلند ایشان را برنامه ریزی کل نظام در جهت رسیدگی به مشکلات  مردم و خدمات به آنان عنوان کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با عنوان  اینکه ما سیاستگذار اشتغالیم نه متولی اشتغال ،خاطر نشان کرد: از بازارهای 4 گانه کار، کالا، سرمایه و پول، هیچکدام تحت سیطره ما نیست لذا ما نمی توانیم متولی امراشتغال باشیم اما تحت عنوان سیاست گذار اشتغال، در این حیطه مسئولیت داریم و با تمام  توان  در این حوزه کار می کنیم.

منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد