تاريخ: ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ فروردين ساعت ۴:۲۳ بازدید: 623      نظرات: 0      کد مطلب: 3521

نجات جان مادر باردار تکابی از مرگ حتمی

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در حادثه برخورد خودرو پراید با خودرو پژو پارس در 22 کیلومتری شهرستان تکاب 2 نفر مصدوم شدند که یکی از این مصدومان مادری با بارداری پر خطر بود که توسط اورژانس به موقع به بیمارستان منتقل شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، لی افشانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصدومان با حضور به موقع متخصص جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان و متخصص بیهوشی در اورژانس، مورد معاینه قرار گرفته و اقدامات اولیه و اورژانسی از جمله سرم تراپی، سونوگرافی و رادیولوژی درباره آنها انجام شد.
وی بیان کرد: به علت مشکل دار بودن مادر و جنین، این مادر باردار تکابی به سرعت به اتاق عمل منتقل شد و پس از عمل سزارین، نوزاد به دنیا آمد که ضمن تلاش و احیا، نوزاد بعد از انتقال به بخش ICU فوت کرد. 
وی اضافه کرد: مادر نوزاد نیز 2 بار به علت خونریزی داخلی مورد عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر در بخش ICU بستری بوده و حال عمومی وی مناسب است.
وی اظهار کرد: فرزند دیگر این مادر نیز با تشخیص آسیب لگن و شکستگی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان اعزام شده است.
 از ابتدای اجرای طرح نوروزی پلیس راه در نوروز امسال، 10 نفر در حوادث رانندگی جاده ای جان خود را از دست داده اند در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 9 نفر بود.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد