تاريخ: ۱۳۹۶ شنبه ۵ فروردين ساعت ۱۷:۳۰ بازدید: 450      نظرات: 0      کد مطلب: 3516

گاز منواکسید کربن، 15 نفر را راهی بیمارستان بوکان کرد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، بر اثر تصاعد گاز مونوکسیدکربن در یکی از تالارهای عروسی شهر بوکان،15 نفر راهی بیمارستان شدند.
دکتر مسعود رحیمی متخصص طب اورژانس شاغل در بیمارستان بوکان گفت: 10 نفر به علت مشکلات سردرد، سرگیجه و تهوع به اورژانس بیمارستان شهید قلی پور بوکان مراجعه کردند.
وی اضافه کرد: 9 نفر از مسموم شدگان بعد از معاینه و مداوا مرخص و یکی از مسموم شدگان هنوز در اورژانس تحت نظر است.
این گزارش می آفزاید که 5 نفر از مسموم شدگان نیز به درمانگاههای عمومی بیمارستان شهید قلی پور و امام علی«ع» مراجعه و به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفته اند.
دو شاهد عینی هم در همین زمینه به روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان گفتند: تعداد مسموم شدگان به حدود 30 نفر هم می رسد ولی برخی از آنها بعد از خارج شدن از محل مصدومیت و انتقال به حیاط تالار و شستشوی صورت، وضعیت رو به بهبودی پیدا کرده و به بیمارستان مراجعه نکرده اند.
این شاهدان اضافه کردند: در تالار عروسی که این اتفاق روی داده، بخاری موجود در قسمت غذاخوری زنانه فاقد دودکش و تهویه مناسب است.
 در صورت مشاهده علائم مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن با علایم  سردرد، سرگیجه و تهوع، قبل از رساندن به مراکز درمانی،هیچ ماده خوراکی یا نوشیدنی به فرد دچار گازگرفتگی داده نشود، چرا که به علت حالت تهوع، احتمال خفگی وی بیشتر می‌شود.
منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد