تاريخ: ۱۳۹۶ سه شنبه ۱ فروردين ساعت ۱۹:۲۳ بازدید: 922      نظرات: 0      کد مطلب: 3483

نمایشگاه گروهی عکس وینا رسما افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز سه شنبه اول فروردین ماه ۱۳۹۶ نمایشگاه گروهی عکس وینا در مهاباد افتتاح گردید.
در این نمایشگاه که به همت پایگاه خبری تحلیلی هاژه و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد، فرمانداری، شورای شهر و شهرداری در تالار وحدت مهاباد دایر شده است، ۵۱ اثر از ۱۶ عکاس در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از بانیان این نمایشگاه، تلاش در جهت شکوفایی فرهنگ، هنر و ادبیات را ضرورتی اجتناب ناپذیر توصیف نمود.
مهندس محمودزاده اظهار کرد: حمایت از برگزاری همایش های هنری و رسانه یکی از شاخصه های توسعه فرهنگی است.
وی افزود: رسانه ها و فعالیت های فرهنگی هنری یکی از ارکان دموکراسی در جوامع به شمار می روند و مسئولان سیاسی و اداری با حمایت از برنامه های فرهنگی می توانند در پیشبرد این حرکت زیبا سهیم باشند.
در ادامه حاج ماموستا سهرابی امام جمعە مهاباد بر نقش بی بدیل رسانه ها در جوامع اشاره و اظهار کرد: بدون حضور عکاسان و خبرنگاران در میدان های جنگ در کشورهایی چون سوریه، افغانستان، عراق و یمن انتقال ابعاد و عمق فاجعه مشکل می نمود.
وی تلاش اصحاب رسانه را که همواره جان بر کف برای خدمت صادقانه  و صالحانه در تلاشند انسانی وصف نمود و از تلاشگران رسانه خواست در انتقاد همواره جانب انصاف را رعایت نمایند.
ابراهیم سعیدی از اساتید برجسته عرصه عکاسی که داوری آثار را نیز برعهده داشت در این مراسم از مسئولان شهرستان خواست جهت حمایت بیشتر از هنرمندان شهرستان گام برداشته و ساخت نگارخانه تخصصی عکاسی را در اولویت کارهای فرهنگی و هنری خود قرار دهند.
وی افزود: جای بسی تاسف است که شهرستان مهاباد با وجود پیشینه فرهنگی و هنری تا این لحظه فاقد یک نگارخانه تخصصی است و امیدواریم این نمایشگاه نقطه آغاز خوبی برای اولویت بخشیدن به این مهم باشد.
دکتر جلیل نژاد نیز پیام انجمن ادبی مهاباد را قرائت نمود، وی در بخشی از پیام اظهار کرد: هنر عکاسی یکی از هنرهای تاثیر گذار در عرصه جدید و دوران پر تلاطم بوده، بگونه ای که اگر عکاسی نبود شاید جنگ افروزیها در کشورهایی چون ویتنام سالها ادامه داشت.
جلیل نژاد در ادامه اظهار کرد: عکاسی را می توان یکی از ابزارهای بشر برای تجلی آزادی و رهایی از وقایع ناگوار زمانه وصف نمود و توسعه جامعه بشری اکنون مدیون زحماتی عکاسانی است که سالها در بحبوحه جنگ و سرکوب توانسته اند در ایجاد پیوند میان جوامع تاثیر گذار عمل کنند.
وی در پایان با اشاره به ارزشمند بودن آثار این نمایشگاه در عرصه تخصصی هنر عکاسی ابراز امیدواری کرد این حرکت آغازی برای برگزاری همایش های دیگر باشد.
در پایان نمایشگاه بصورت رسمی از سوی مسِئولان افتتاح گردید.
نمایشگاه گروهی عکس وینا از تاریخ 1فروردین الی 7 فروردین همه روزه از ساعت 10 الی 13 در نوبت صبح و از ساعت 16 الی 20 درنوبت عصر برای بازدید عموم دایر است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد