تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۳۰ اسفند ساعت ۱۰:۲۱ بازدید: 454      نظرات: 1      کد مطلب: 3471

افزایش 1.5 برابری تلفات ناشی از حوادث جاده ای در بوکان


مسئول فوریت های پزشکی 115 بیمارستان شهید قلی پور بوکان گفت: تلفات ناشی از حوادث جاده ای در این شهرستان نسبت به سال گذشته 1.5 برابر افزایش یافته است.
طاها قاسمی روز سه شنبه اظهار کرد: امسال تاکنون سه هزار و 909 مورد ماموریت توسط فوریت های پزشکی در شهرستان بوکان انجام شده که از این تعداد، یکهزار و 197 مورد آن مربوط به تصادف و سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی بوده است. 
وی گفت: 29 نفر در تصادفات محورهای شهرستان بوکان سر صحنه جان خود را از دست داده اند که این آمار در سال قبل 17 نفر بوده است. 
قاسمی در مورد ماموریت های سال گذشته ادامه داد: در سال گذشته 2هزار و 850 مورد ماموریت صورت گرفت که از این تعداد 928ماموریت تصادف بوده 17فوتی در صحنه و 180مورد به بیمارستان اعزام شدند.
وی اظهار کرد: متوسط مدت زمان رسیدن اورژانس شهرستان بوکان بر بالین بیماران در سوانح داخل شهر، 6 دقیقه است در حالیکه زمان استاندارد برای حضور در حوادث شهری برای فوریت های پزشکی هشت دقیقه اعلام شده است. 
قاسمی در مورد مدت زمان لازم برای امداد رسانی به سوانح جاده ای در شهرستان بوکان نیز افزود: مدت زمان استاندارد حضور اورژانس در سوانح جاده ای در کشور 15 دقیقه است در حالیکه اورژانس بوکان به طور متوسط در هشت دقیقه بر بالین مصدومان حضور پیدا می کند. 
مسئول فوریت های پزشکی 115 بیمارستان شهید قلی پور بوکان در مورد عملیات های اورژانس 115در خصوص سایر بیماری ها، گفت: از امسال یک زار و 480 مورد عملیات در خصوص بیماری ها انجام شده مربوط به بیماری های داخلی بوده که 375 مورد بیماری قلبی و عروقی و 120مورد مربوط به بیماری های تنفسی بوده است.
وی اضافه کرد: 100مورد عملیات اورژانس در سالجاری بیماری های زنان و زایمان و 31 مورد مسمومیت با منوکسید کربن بوده که یک نفر از آنها فوت شده است.
 شهرستان بوکان اکنون دارای پنج مرکز فوریت های پزشکی، یک مرکز پیام، 6 دستگاه آمبولانس و 35 نفر کارمند 115 می باشد.
 منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عباس بهروز ۱۳۹۵/۱۲/۳۰
دست خوش براستی زحمتکش هستید وسپاس سال نو مبارک

نظر خود را براي ما ارسال كنيد