تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۸ اسفند ساعت ۱۰:۳۰ بازدید: 1141      نظرات: 0      کد مطلب: 3452

دو جوان گرفتار در رودخانه سقز نجات یافتند

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز گفت: عوامل آتش‌نشانی جان دو جوان که با خودرو در رودخانه پرآب سقز گرفتار شده بودند را نجات دادند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، ایرج گیلاسی اظهار داشت: عصر دیروز طی تماس با آتش نشانی سقز مبنی بر گرفتارشدن یک دستگاه سواری پاترول به همراه دو سرنشین در رودخانه سقز بالاتر از پل جهاد، عوامل آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: این دو جوان سقزی حدودا 25 ساله با خودرو پاترول به دلایلی نامعلوم و اشتباهی ناشیانه قصد عبور از رودخانه پر آب «چم سقز» را داشته که بعد از طی فقط چند متر به داخل آب، خودرو کاملا به زیر آب خروشان رودخانه رفته بود و سرنشینان با خروج از خودرو، به بالای سقف خودرو رفته که عوامل امدادی آتش‌نشانی برای خروج راننده و سرنشین وارد عملیات شدند.

گیلاسی ادامه داد: متاسفانه اطلاع‌رسانی بقدری ضعیف بود که تا حضور اکیپ آتش‌نشانی، نوع حادثه و نحوه کمک‌رسانی محرز نگشد که با مشاهده وضعیت بوجود آمده و عدم دسترسی به سرنشینان خودرو سریعا اکیپ غواص آتش‌نشانی هم به محل اعزام شد.

وی گفت: در حالیکه تمامی هشدارهای ایمنی بر پایه و اساس دوری از حاشیه رودخانه‌ها به هنگام بارندگی است، ماجراجویی دو نفر از جوانان بی‌تجریه نزدیک بود به قیمت جان آنان تمام شود.

گیلاسی ادامه داد: این دو نفر نه تنها جان خود را به خطر انداخته بلکه با به راه‌انداختن نمایش موجب به مخاطره افکندن جان تمامی شهروندانی نیز شدند که برای تماشای آنان به حاشیه رودخانه هجوم آورده و همین کار می‌تواند مصداق اصلی اخلال در آسایش و روال عادی زندگی همشهریان به حساب آید چرا که آب رودخانه به علت بارش زیاد باران هر لحظه در حال بالاآمدن بود.

وی در پایان اظهارداشت: به علت آب زیاد رودخانه چم سقز و شدت جریان آب، هنوز خودرو از زیر آب بیرون کشیده نشده است.

گیلاسی در پایان از عموم مردم خواست با توجه به بارش‌های قابل توجه برف و باران و بالا آمدن آب از نزدیک شدن به حریم رودخانه‌ها پرهیز تا شاهد حوادث نباشیم.

منبع: فارسارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد