تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۲۷ اسفند ساعت ۲۱:۲۴ بازدید: 1028      نظرات: 1      کد مطلب: 3450

بنای یادبود آرامگاه "سید علی اصغر کوردستانی" رونمایی شد

بنای یادبود آرامگاه «سیدعلی اصغر کوردستانی» یکی از مفاخر عرصه موسیقی کوردستان، امروز در روستای صلوات آباد سنندج رونمایی شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، بنای یادبود آرامگاه «سیدعلی اصغر کوردستانی» یکی از مفاخر عرصه موسیقی کوردستان، امروز جمعه(27 اسفند) با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و چهر‌ه‌های شاخص فرهنگی و هنری در زادگاه این هنرمند در روستای صلوات آباد سنندج رونمایی شد.
مدیرکل میراث فرهنگی کوردستان و فرماندار سنندج از جمله مسئولانی بودند که در این برنامه حضور داشتند و به ارائه سخنانی در ارتباط با مرحوم سید علی اصغر کردستانی پرداختند.
در این مراسم چهره‌هایی همچون نوه مرحوم سید علی اصغر کوردستانی، پیام عزیزی خواننده آهنگ‌های عرفانی و دیگر چهره‌های فرهنگی و ادبی و دوستداران موسیقی کوردی هم گرد هم آمده بودند تا ارادت خود را به این خواننده آواهای ماندگار اظهار کنند.
در ادامه این مراسم، نوه این خواننده نام آوازه روستای صلوات آباد سنندج، قطعه‌ای از کارهای برجسته پدربزرگ خود را اجرا کرد و بنای یابود توسط مسئولان رونمایی شد.
سیدعلی‌اصغر کوردستانی (باباشهابی) (زادهٔ ۱۲۵۰ شمسی در روستای صلوات‌آباد سنندج - درگذشتهٔ ۱۳۱۵ در صلوات‌آباد سنندج) خوانندهٔ کرد و از اساتید آواز است که وسعت صدا و تحریرهای ریز پی‌درپی در صدای اوج، از ویژگی‌های آواز اوست. از وی قطعاتی ماندگار به‌جای مانده‌ است که هنوز هم مورد استفاده اهالی فرهنگ و هنر و موسیقی است.
منبع: ایسناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

1
0
پاسخ به این اظهارنظر

کورد ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
ڕحمت له گۆڕی پاکی... بهشتی برین جێگای بێ

نظر خود را براي ما ارسال كنيد