تاريخ: ۱۳۹۵ جمعه ۲۷ اسفند ساعت ۱۷:۴ بازدید: 1258      نظرات: 0      کد مطلب: 3445

کودکان بوکانی؛ عید کتاب و "نوروزانه"ی متفاوت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 26 اسفند ماه 1395 به مناسبت پایان سال و نزدیک شدن به آغازین روزهای سال نو "موسسه تفکر خلاق کودک" بوکان "جشن کتاب و نوروزانه" را برای کودکان و نوجوانان بوکانی برگزار کرد. این مراسم در محل سالن سیمرغ و به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و پاسداشت سنت‌های ملی از جمله سنت نوروز برگزار شد. در این مراسم برنامه‌های متفاوت فرهنگی و هنری توسط کودکان و نوجوانان هنرمند برگزار شد.
 برنامه‌های قصه گویی، داستان خوانی، سرود و شعر خوانی و نمایش فیلم سینمایی کودکانه بخشی از برنامه‌های اجرایی جشن کتاب بوکان بودند. در ادامه برنامه به کلیه‌ی کودکان و نوجوانان شرکت کننده در مراسم که بالغ بر صدها نفر بودند به عنوان رسمی جدید "کتاب" به عنوان عیدی اهدا شد. 
سرود "ئەوساڵ بێ چیا نەورۆز ناکەم"، "ئەم رۆژی ساڵی تازەیە"، چیرۆکی "مردەی اشتباهی"،" تک نوازی تار و ویولون" نمایش فیلم "گروفالو" سخنرانی در خصوص اهمیت قصه گویی و ادبیات کودکان و ... از مهمترین برنامه‌های اجرا شده در این عید کتاب بودند. لازم ذکر است  بسیاری از اعضای "موسسه تفکر خلاق کودک" تا کنون در جشنواره‌های متفاوت علمی و ادبی در سراسر ایران موفقیت‌های بزرگی به دست آورده‌اند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد