تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۱۶:۴ بازدید: 1168      نظرات: 0      کد مطلب: 3424

کشف و ضبط بیش از 2 تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف


از آغاز اسفند ماه تاکنون بیش از 2 تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، طرح بسیج سلامت نوروزی با هدف ارتقا سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی از اول اسفند ماه همزمان با کل کشور آغاز شده و تا 15 فروردین ماه 96 ادامه خواهد داشت.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مهاباد اظهار کرد: این مقدار موادغذایی غیرقابل مصرف و غیر بهداشتی  در راستای اجرای طرح تشدید بسیج سلامت نوروزی در طی بازدید از مراکز توزیع و عرضه مواد غذایی به ارزش بیش از 50 میلیون ریال توقیف شده است و به زودی با کسب مجوز از مراجع قضایی امحاء خواهد شد.

وی افزود:از زمان آغاز طرح تاکنون تعداد 22 نفر نیرو در قالب تیم های دونفره  و 1800 نفر ساعت کار انجام شده در قالب گشت های مشترک با ادارات فرمانداری،اصناف،دامپزشکی،صنعت و معدن و تجارت،تعزیرات حکومتی،گردشگری،شهرداری،نیروی انتظامی،بیش از دو هزار مورد کلرسنجی و بالای 400موردآزمایش آب شهري از نظر كدورت، انجام بیش از 1800مورد بازرسی از امکنه عمومی و مراکز عرضه مواد غذایی، اماکن بین راهی و جایگاههای عرضه سوخت و غار آبی سهولان و پارکهاو اماکن تفریحی بازدید به عمل آمده است.

مهندس امینی گفت: انجام 20 مورد نمونه برداری مواد غذایی و نان و نمک از سطح عرضه  تحویل به آزمایشگاه مواد غذایی ،معرفی 15نفر از متصدیان مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی به مراجع قضایی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی، اجرای گشت و بازرسی برخورد با  فروشندگان دوره گرد و عرضه کننده مرغ زنده، نمونه برداری از محیط کار و روغن و کنترل دما به تعدادبیش از 100 مورد با استفاده از دستگاههای لومینومتر (سنجش آلودگی بار میکروبی سطوح -  میزان سوختگی روغن) انجام شده از اقدامات دیگر این واحد در طول این ایام بوده است.

وی از شهروندان خواست از خرید مواد غذایی فاقد شرایط 9 گانه بسته بندی شده خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای 190 و یا شماره تلفن 42442250 واحد بهداشت محیط مهاباد تماس گرفته و موارد تخلف را اطلاع دهند.

وی خاطر نشان کرد: این واحد در طول ایام نوروز و روزهای تعطیل آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان عزیز و رسیدگی به شکایات مسافرین می باشد.

شرایط 9 گانه شامل نام محصول ، نام و آدرس کارخانه تولید کننده ، شماره پروانه (ساخت یا کد بهداشتی) ، سری ساخت ، تاریخ تولید و انقضاء ، وزن ، شرایط نگهداری ،ترکیب و فرمول فرآورده ، جمله ساخت ایران می باشد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد