تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۱۱:۳۱ بازدید: 621      نظرات: 1      کد مطلب: 3422

فراخوان جایزه مستوره اردلان اعلام می شود


رییس بنیاد نخبگان کردستان از اعلام فراخوان جایزه مستوره اردلان خبرداد و گفت: بعد ازبررسی پرونده ها واحراز شرایط لازم توسط هیات امنا برگزیدگان این جایزه معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رحمت صادقی شامگاه چهارشنبه در یازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان که درسالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، در ارتباط با یکی از دستورکارهای این جلسه که مربوط به جایزه مستوره اردلان دراستان بود، به بیان مطالبی پرداخت و  گفت:  این جایزه به پاس خدمات ماه شرف بانو مستوره اردلان شاعر، نوسینده و تاریخ نگار مشهور کورد ایرانی به واجدین شرایط اعطا می شود.

وی تشویق، ترغیب و حمایت از سرآمدان، نخبگان و استعدادهای برتر استان، الگوسازی از مفاخر استان و کمک به فرهنگ سازی را از جمله اهداف برگزاری این جایزه خواند و عنوان کرد: اعطای این جایزه در سه سطح پیش بینی شده است که جایزه سطح اول هفت سکه بهارآزادی، سطح دو، پنج سکه و سطح سه هم سه سکه خواهد بود.

وی به شرایط و ضوابط شرکت برای کسب این جایزه اشاره کرد و افزود: به کسانی که بومی استان باشند و یک سال قبل از مراسم اهداء جایزه جزو برگزیدگان المپیادهای عملی معتبر ملی و بین المللی، برگزیدگان آزمون سراسری و مسابقات علوم قرآنی در سطح بین المللی باشند.

رییس بنیاد نخبگان کردستان ادامه داد: مخترعان و مکتشفان، شخصیت های برجسته علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، آفرینندگان آثار بدیع و ارزنده ادبی وهنری، اعضای هیات عملی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و فناوری و کارآفرینان هم جزو کسانی هستند که می توانند برای کسب این جایزه ثبت نام کنند.

صادقی با اشاره به اینکه این جایزه صرفا به برگزیدگان حوزه های علمی، فرهنگی وادبی اعطا می شود،اظهارداشت: برای اعطای این جایزه سالانه هیات امنای متشکل از استاندارکردستان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رییس بنیاد نخبگان، رییس دانشگاه های کردستان، آزاد اسلامی واحد سنندج و علوم پزشکی استان، مدیران کل ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش استان درنظر گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه اواخر فروردین ماه سال ۹۶ فراخوان برگزاری این جایزه اعلام می شود، گفت: بعد از بررسی پرونده ها، واجدین شرایط توسط کمیته اجرایی انتخاب و آنگاه هیات امناء افراد برگزیده را معرفی می کند و مراسم اعطای جایزه هم در خردادماه برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عبداله نعلي ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
ايا اين موضوع شامل شهر مهاباد ميشود يا خير.
بنده آب شيرين كني ابداع و طراحي كرده ام كه انقلابي در اين صنعت خواهدبود و مصرف انرژي بسيار كمي دارد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد