تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۳ اسفند ساعت ۱۴:۴۱ بازدید: 663      نظرات: 1      کد مطلب: 3394

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی "بهاران" در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی هاژه، روز  دوشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۵، به مناسبت آغاز سال نو و شروع فصل بهارنمایشگاه خوشنویسی و نقاشی بهاران در سالن وحدت شهرداری مهاباد با حضور علاقمندان و هنرمندان عرصه خط و نقاشی افتتاح گردید.
آزاد محمودی رئیس انجمن خوشنویسان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این نمایشگاه با همکاری انجمن خوشنویسان مهاباد بمدت یک هفته تا ۳۰ اسفندماه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در این نمایشگاه ۲۰ اثر نقاشی در سبک سوررئال و ۴۰ اثر خوشنویسی خط شکسته و نستعلیق در قالب چلیپا، کتیبه، کتابت، سیامشق و ترکیب آزاد از ۶ هنرمند به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی بهاران از ۲۳ اسفند ماه به مدت یک هفته تا ۳۰ اسفند، در دو نوبت صبح از ساعت ۹ الی ۱۲ و در نوبت عصر از ساعت ۱۶ الی ۲۰ دایر است.
آزاد محمودی رئیس انجمن خوشنویسان مهاباد در ادامه ضمن دعوت از علاقمندان و هنردوستان برای بازدید از نمایشگاه، از برگزاری نمایشگاه و جشنواره سالانه خوشنویسی شعر کوردی در ۲۹ فروردین خبر داد و گفت: در این نمایشگاه اساتید بزرگ خوشنویسی از تمام کشور حضور خواهند داشت و اولین سال این جشنواره به مامۆستا هێمن اختصاص خواهد یافت.
وی در ادامه تصریح کرد: این مراسم از ۲۴ فروردین ماه تا ۲۹ فروردین ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه همزمان با سالیاد درگذشت شاعر نامی کورد ماموستا هیمن خواهد بود.
محمودی با اشاره به جایگاه ماموستا هیمن در شعر کوردی اظهار کرد: در این مراسم سعی می گردد زوایای زندگی و آثار ماموستا هیمن مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی در پایان افزود: در جشنواره سالانه خوشنویسی شعر کوردی از مجموعه ای نفیس و با ارزش رونمایی می گردد که با خط اساتید مطرح بین المللی و ایرانی به نگارش درآمده که می توان به استاد غلامحسین امیر خوانی چهره ماندگار خط در ایران اشاره کرد.
عکس: اردلان فاروقی

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

اسماعیل نجارقابل ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
به راستی دس خوش
او جوره پیشانگایانه دبئ زیاتر بن بو زیاد بوونی علاقه ی جوانان و فرهنگی شارکمان
امیر ۱۳۹۶/۳/۳۰
بی زحمت له شنو یه ش دانه ن

نظر خود را براي ما ارسال كنيد