تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۲۲ اسفند ساعت ۲۲:۱۸ بازدید: 755      نظرات: 0      کد مطلب: 3390

مراسم تجلیل ازاستاد و عالم اهل سنت دکتر "مصطفی خرم دل"


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم تجلیل از استاد فرزانه علمی و فرهنگی اهل سنت کشور آقای دکتر مصطفی خرم دل و فعالان فرهنگی مساجد در مسجد کوی دانش مهاباد با حضور مسئولان شهرستانی و استانی  برگزار گردید.

محمد ارجمندی مسئول دفتر نمایندگی کانون مساجد شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: یکی از اهداف این کانون تقدیر از شخصیتهای علمی و خادمین قرآن می باشد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در این مراسم که بعد از نماز عصر صورت گرفت، از سال ها مجاهدت و تلاش های علمی و فرهنگی دکتر مصطفی خرم دل با حضور علماء، روحانیون، اساتید، مسئولین و مدیران فرهنگی مساجد تقدیر شد.

 ماموستا عبدالله رشی مقدم مدیر کانون فرهنگی و هنری حضرت ابراهیم خلیل الله و امام جماعت مسجد حضرت ابوبکر صدیق، برگزاری چندها مراسم این چنینی را در برابر تقدیر از زحمات این شخصیت علمی اهل سنت را اندک شمرد و گفت: برای تجلی و ادای ادب در برابر این شخصیت، برخود و مجموعه کانون های مساجد واجب دانسته شد که این مراسم به این زودی در مهاباد برگزار گردد.

حاج ماموستا سعید اشکوتی امام جماعت مسجد حاج احمد به نیابت از جامعه روحانیت، دکتر محسنی از اساتید برجسته دانشگاه و حاج آقا بیگی رئیس ستاد کانون های مساجد استان نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بودند و به تجلیل و تقدیر از زحمات دکتر خرم دل پرداختند.

این مراسم که به مناسبت 18 اسفند(سالروز تشکیل کانون های مساجد) برگزار گردیده بود، حجت الاسلام بیگی، رئیس ستاد نظارت بر کانون های مساجد استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر از زحمات مسئول دفتر نمایندگی کانون های مساجد مهاباد که بانی و موجد این حرکت تقدیری از این شخصیت اهل سنت شده اند، ظرفیت موجود در کانون های مساجد را برای برگزاری و اعتلای حرکت های فرهنگی و دینی، ستودنی شمرد و با قرائت تقدیرنامه حمیدرضا ارباب سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور از دکتر مصطفی خرم دل، با تندیس ویژه مراسم و جایزه نقدی، از سال ها تلاش و مجاهدت فرهنگی و قرآنی ایشان به عنوان عالم نخبه اهل سنت تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در ادامه این مراسم همچنین گروه کودکان پیشخوان قرآنی توسط کانون فرهنگی و هنری ایمان(مسجد حضرت عایشه (رض) و گروه سرود کانون فرهنگی و هنری خادمین قرآن(مسجد روستای کوسه کهریزه)  آقای اسماعیل شاهی از سرودخوانان مذهبی شهر به اجرای برنامه پرداختند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد