تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۹:۲۷ بازدید: 890      نظرات: 6      کد مطلب: 3372

رالی در خیابان های مرکزی مهاباد و مسافران نوروزی

منصور صداقت


نوروز پارسال یکی از مهابادی های مقیم تهران که برای دید و بازدید های نوروز به مهاباد برگشته بود در یک محفل گفت "  وسط شهر مانند رالی مسابقات شده و من در شهر خودم گم شدم " 
علی رغم تلاش شورای شهر و شهرداری برای آبادانی و توسعه شهر ولی بعلت اینکه اقدامات صورت گرفته در حوزه ترافیک شهری بدون ارزیابی اجتماعی و نیازسنجی واقعی و مطالعات کافی بوده است از جمله " ساخت ۴ پل در  یک سال " در حال حاضر روند ترافیک شهری  طوری طراحی شده که شهروندان مهابادی مکلف به عبور از پل ها و خیابان هایی شده اند که شورای شهر این دوره اقدام نموده اند . 
لذا با عنایت به اینکه ساخت پل  و یک طرفه نمودن بعضی از خیابانها منجر به کاهش ترافیک نشده است، بلکه با انگیزه  توجیه پل  و خیابان، ترافیک در قالب رالی در خیابان های مرکزی شهر چه بسا در بعضی نقاط گره ترافیکی ایجاد کرده است و از همه اینها مهم تر رونق و آبادی را از چند خیابان اصلی شهر گرفته است( مانند : خیابان جام جم ، سر پل تازه ، طالقانی غربی" بین شهرداری و فرمانداری ، چهارراه شیخ بابا و چند نقطه دیگر ).
حال که این روزها مهمانان و  مسافران نوروزی به مهاباد می آیند و آدرس دهی در خیابان های مرکزی شهر بسیار سخت شده است  بطوریکه از ملاجامی تا  شهرداری( ۲ میدان اصلی شهر )  ۸ بار باید راست و چپ را برای  مسافر توضیح داد می طلبد که شورای ترافیک شهرستان با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها نسبت به نظر سنجی از مردم برای اصلاح روند تعریفی حرکت خودروها اقدام نماید و ترتیبی اتخاد فرمایند تا  قبل از تصویب پیشنهادات خام که اثرات مستقیم بر مدنیت شهر را دارد ارزیابی اجتماعی لازم صورت بگیرد. 
" باشد که شهری شایسته شهروندان مهابادی داشته باشیم "
عکس: جواد خالندپورارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

پبمان ۱۳۹۶/۳/۲۳
جدا کردن و گذاشتن مانع باری تاکسی ها بیشترین ترافیک رو ایجاد کروه
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

آغاله ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
کاملا نکته بجا ومقولانه است امیدوارم شوارای محترم شهر نسبت به آن اقدام عاجل به عمل آورند .
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

جمال رسول نژاد ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
وضعيت ترافيك شهر و طرح ترافيك خيابانهاي شهر نشان از عدم اطلاع مديران اين مجموعه دارد چرا كه هر شهروندي متوجه عدم مديريت ترافيك شهري هست و اين جاي بسي تامل و تاسف است !!!!
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حوسین ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
متاسفانە بجای اینکە ترافیک روان داخل شهر تعریف شود ترافیک خیابان بدون مانع تعریف شدە و واقعا اعصاب پولادین میخواد رانندگی کنی . خواهشا از متخصصین کمک بگیرند عدم رعایت قوانین از سوی همە منهای عدەی معدودی کە متضرر اصلی هستند عدم کنترل از ضابطین مربوطە همەی اینها منجر بە این وضعیت نابهنجار شدە است. باید فکری کرد.
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مهرانی ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
سهر مهاباد برای رانندگان سر در گم شده اهل مهاباد مسیرها رو بلد نیستند چه برسه به مهمانان نوروزی .از چندین کارشناس ترافیکی وارد نه پسر خاله پسر عمو در مشورتی لایق بار ترافیکی مضحک مهاباد حل و فصل بشه...سپاس گزاریم
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

محمد ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
با سلام ، مطالب بسیار بجا و دقیق اشاره شده است ، یک مسافر در میدان ملا جامی ادرس شهرداری را می پرسید ، نتوانستم پیچ و خم ها و راست و چپ را برای مسافر توضیح دهم ، به ناچار گفتم ؛ ببخشید من هم مسافرم 😂😂

نظر خود را براي ما ارسال كنيد