تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۱۹ اسفند ساعت ۲۰:۳۱ بازدید: 1421      نظرات: 0      کد مطلب: 3361

معاون رئیس جمهور پای گلایە فعالان اجتماعی مهاباد نشست


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 19 اسفندماه، نشست معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با فعالان اجتماعی شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری برگزار گردید.
در ابتدای جلسه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد اظهار کرد: افراد حاضر در جلسه تنها بخش کوچکی از اندیشمندان، نخبگان و فعالان مهابادی در عرصه های گوناگون هستند، به این معنا که قشر فعالان اجتماعی در مهاباد بسیار  عظیم تر می باشد.
در ادامه ی این نشست و با توجه به برنامه ریزی قبلی تعدادی از فعالان حاضر هر کدام در حوزه ی مربوط به خود سخنانی ایراد کرده و مشکلات و معضلات مردم منطقه را در حضور معاون رئیس جمهور بیان نمودند.
از جمله افرادی که در این نشست سخنرانی کردند دکتر صلاح الدین خدیو، دکتر سپهرالدین، سلیمان منگوری، رضا جهینی، کامبیز ابراهیم زاده، دکتر جعفر ابریشمی و خانم فاطمه آرمند بودند که به نمایندگی از بقیه فعالان حاضر شمه ایی از وضعیت اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و سیاسی را به گوش انصاری معاون رئیس جمهور رساندند.
از جمله مشکلات اشاره شده در این نشست عبارتند از بحث عدم تخصیص اعتبار تصویب شده جهت احیای دریاچه ارومیه، مشکل کشاورزان در زمینه تامین آب مورد نیاز و همچنین فروش محصولاتشان، تبعیض های در زمینه ی بکارگیری نیروهای کورد در پست های مدیریتی استان آذربایجان غربی و همچنین توسعه نامتوازن در شهرستان های مختلف این استان، وضعیت اسفناک کشت و صنعت مهاباد، مشکلات حوزه ی زنان، معاش کولبران، موانع سر راه انجمن های غیر دولتی و... 
در پایان نشست دکتر انصاری با ابراز خوشحالی از حضور در این نشست نهادینه شدن تبعیض در زمینه قومیت ها، زنان و پیروان مذاهب را در کشور غیرقابل دفاع دانست و گفت: یکی از راهکار های از بین بردن این مشکلات در آذربایجان غربی اختصاص چیزی شبیه به یارانه می باشد، طوریکه که راه را برای حضور هرچه بیشتر نخبه های کورد در پست های مدیریتی هموار نماید.
عکس: حسین خالندی
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد