تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت ساعت ۱۶:۵۱ بازدید: 148      نظرات: 0      کد مطلب: 1325

پیام استاد مظهر خالقی به دومین دوره جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران


استاد 'مظهر خالقی' هنرمند عرصه موسیقی کردستان پیامی به دومین دوره جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران که از روز سه شنبه در سنندج آغاز شده است، ارسال کرد.
 

 این پیام که در این جشنواره نیز قرائت شد به شرح ذیل است؛
به نام ایزدِ توانا
سلام و درود بر شما هُنرمندانِ فرهیخته از اقوامِ ایرانِ بزرگ
سپاسِ فراوان از مقامات و بزرگ اندیشمندانِ استان کردستان که ارزش های فرهنگی و ملی را مورد توجه قرار داده اند.
بنده سال ها است از دور و نزدیک شاهد تلاش ها و پیشرفت های شما هنرمندانِ جوان و جایگاه بلند و پُر منزلت اُستادانِ پیشکسوت هستم و بسیار خوشحالم که تلاش های راستین نسلِ جوان برای اعتلای فرهنگِ مردمِ خود از یک سو و آموختنِ تکنولوژی روز از سوی دیگر موجب گسترش و بارور شدن هُنر و فرهنگ سنتی ما شده است.
آداب و رسوم و رویدادهای زندگی از گذشته های دور؛ همچنین ملودی و سوز و آواز آن، از درونِ ناشناخته ای برخاسته است که تمثیلِ نوای دل و جان مردمِ خود را دارند. اینها همه بازگو کننده بخشِ بزرگی از اندیشه و هویت انسان ها هستند ،لذا پاسداری از فرهنگِ ملی، سود جستن از تمدن و ارزش های گذشته است که در نهایت موجب همبستگی و همزیستیِ مسالمت آمیز خواهد شد.
بنده برگزاری این فستیوالِ هُنری را در بهارِ زیبای سنندج به عموم شما تبریک می گویم و از پرودگارِ بزرگ و توانا می خواهم به دلهایتان شادی و به جامعه ما همبستگی و صفای مدام عطا فرماید.


*جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایران زمین با شرکت 21 گروه موسیقی از استان ها و شهرهای مازندران، اردبیل، آذربایجان غربی، خراسان، چهار محال و بختیاری و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق از 12 تا 23 اردیبهشت سنندج در حال برگزاری است.

منبع: ایرنابرچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد