تاريخ: ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۷ اسفند ساعت ۱۶:۲۸ بازدید: 1644      نظرات: 2      کد مطلب: 3346

جوان گیلانغربی به 4 نفر زندگی بخشید

اهدای اعضای جوان 27 ساله گیلانغربی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، کبری طلیعی مسئول واحد فراهم آوری و اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: روز سوم اسفند «مسعود بهجتی» جوان 27 ساله گیلانغربی دچار خونریزی مغزی شد که بلافاصله به بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل شد.

وی افزود: روز 13 اسفندماه این جوان دچار مرگ مغزی شده که جهت بررسی بیشتر به بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه انتقال داده می‌شود.

طلیعی تصریح کرد: در بیمارستان امام خمینی(ره) با بررسی‌های بیشتر و تایید مرگ مغزی، اقدامات مشاوره‌ای جهت جلب رضایت خانواده متوفی برای انجام اهدای عضو صورت می‌گیرد که با بزرگواری خانواده این فرد، رضایت برای اهدای عضو دریافت می‌شود.

این مسئول افزود: روز گذشته (16 اسفند) در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی(ره) دو کلیه، کبد و پانکراس این جوان برای انجام پیوند توسط جراح شیرازی برداشته و به شیراز جهت پیوند فرستاده شد که با  اعضای این جوان چهار نفر فرصت زندگی دوباره خواهند یافت.

مسئول واحد فراهم آوری و اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: این سومین مورد اهدای عضو در استان در سال جاری است و با توجه به نیاز بسیاری بیماران به اهدای عضو نیاز است به طور جدی فرهنگ سازی در خصوص اهدای عضو در جامعه بیش از پیش صورت گیرد.
منبع: ایسنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

خلیل نادری ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
روحش شاد یادش گرامی
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

منصور ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
خداوندروح ش راشادکند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد