تاريخ: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۶ اسفند ساعت ۱۶:۳۹ بازدید: 495      نظرات: 0      کد مطلب: 3341

5 باند سرقت خودرو در کوردستان شناسایی شدند


رئیس پلیس آگاهی کوردستان با اشاره به اینکه 5 باند سرقت خودرو در کردستان شناسایی شده است، عنوان کرد: 60 درصد سرقت‌های خودرو در استان مربوط به پراید است چون ایمنی ندارند و اغلب این سرقت‌ها نیز توسط افراد معتاد انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، جمال سلیمانی، امروز(16 اسفندماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه کردستان از تشدید اقدامات پیشگیرانه پلیس در ایام نوروز در خصوص سرقت منزل، ماشین، مغازه و ... خبر داد.

وی با بیان اینکه 49 درصد از کل سرقت‌هایی که در استان کوردستان صورت می‌گیرد، سرقت‌های خُرد هستند، افزود: امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، در استان کردستان سرقت منزل 2 درصد، مغازه 4 درصد و اتومبیل 19 درصد کاهش یافته است.

سلیمانی با اشاره به اینکه 5 باند سرقت خودرو در کوردستان شناسایی شده است، عنوان کرد: 60 درصد سرقت‌های خودرو در استان مربوط به پراید است، چون ایمنی ندارند و اغلب این سرقت‌ها نیز توسط افراد معتاد انجام می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی کوردستان از کشف افراد دخیل در دو سرقت مسلحانه در مریوان خبر داد و افزود: این سرقت‌ها توسط افراد دوره‌گرد که اقدام به خرید طلا می‌کردند از دو مغازه طلافروشی صورت گرفت که پس از یک عملیات 10 روزه سارقان شناسایی شدند و طلاها به صاحبان آنها برگشت داده شد.

وی با اشاره به سرقت‌های اینترنتی و تلفنی بیان کرد: تعدادی از افراد کلاهبردار خود را نماینده ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی جلوه می‌دهند و با فن کلاهبرداری از طریق تلفن و اینترنت و با جلب نظر مالباختگان اقدام به اخاذی از آن‌ها می‌کنند.

سلیمانی در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه پلیس آگاهی کوردستان در ایام نوروز، عنوان کرد: تمام سعی ما بر این است تا مهمان‌هایی که به کردستان سفر می‌کنند با خاطره خوش از این استان خارج شوند و تمام بسترهای لازم تدارک دیده شده تا اینکه اقدامات پیشگیرانه پلیس در ایام نوروز به نحو احسن اجرا شود.

وی با اعلام اینکه پلیس آگاهی کوردستان جزو برترین‌های پلیس آگاهی در کشور است، یادآور شد: بر اساس بررسی آمار و اطلاعات گذشته، در مکان‌ها و محله‌هایی که بیبشترین سرقت‌ها انجام شده، امسال در ایام نوروز در این نواحی بیبشترین نظارت‌ها صورت خواهد گرفت. 
منبع: ایسنا

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد