تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۶:۵۳ بازدید: 1528      نظرات: 1      کد مطلب: 3330

شاگرد مغازه، عامل برداشت غیرمجاز از حساب صاحب کار خود

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی از دستگیری فردی كه از طریق اینترنت اقدام به سرقت 32 میلیون ریال از حساب بانکی صاحب کار خود کرده بود‌، خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، سرهنگ ‌کوره بلاغی‌ در تشریح این خبر گفت‌: در پی شكایت یکی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی مبلغ  32 میلیون ریال را از حساب او سرقت کرده اند‌، بررسی موضوع در دستور كار ماموران این پلیس قرار گرفت
 
وی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد؛ فرد یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات و رمز‌های عبور‌، مبالغی را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی برداشت کرده است.
 
سرهنگ ‌کوره‌بلاغی ‌در ادامه تصریح‌کرد: با بکارگیری روش‌های فنی و شگردهای خاص پلیسی‌، متهم که شاگرد مغازه شاکی بود  شناسایی شد.
 
وی تصریح‌کرد: با اخذ دستور از مقام قضائی، طی یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و پس از بازجویی فنی به بزه ارتکابی اعتراف کرد.
 
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی درپایان ارتقاء دانش اینترنتی را در پیشگیری از جرائم رایانه‌ای بسیار مهم دانست و تاکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان اطلاعات شخصی رایانه‌ای و حساب بانکی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند و سعی کنند رمز دوم حساب بانکی خود را به طور مرتب تغییر دهند.
منبع: پلیس فتاارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

طاهر ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
من وخانواده ام دراوج فقرهستیم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد