تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۱۴:۴۳ بازدید: 2251      نظرات: 1      کد مطلب: 3329

بوسه فرماندار جدید مهاباد بر شانه های کتانی

شجاعی: می خواهیم شهری آباد و در شأن همشهریان داشته باشیم


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز شنبه 14 اسفندماه با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و همچنین مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان غربی جلسه تکریم و معارفه فرماندار شهرستان مهاباد برگزار گردید.
 
در این جلسه که اعضای شورای اداری و شورای تامین مهاباد نیز حضور داشتند ماموستا سهرابی امام جمعه شهرستان مهاباد اظهار کرد: آقای کتانی در طول خدمتشان در مهاباد خدمات ارزنده ای انجام داده اند ولی از همه مهمتر فضای صمیمیت و همکاری و آرامشی است که در طول دوره ایشان بود، چرا که تدبیر ایشان همواره کارساز بوده و به صراحت می توان گفت فضای کار دراین دوره مثبت بوده است.
ماموستا سهرابی افزود: انتخاب دکتر شجاعی نیز بسیار بجاست و شکرگزار هستیم که ایشان به عنوان فرماندار جدید مهاباد انتخاب شده اند.
در این جلسه جعفر کتانی گفت: مسئولین استان همواره نسبت به بنده و شهرستان مهاباد نگاه ویژه ای داشته اند. 
وی افزود: جلسه معارفه بنده با امروز که پایان کارم است بسیار متفاوت است چرا که امروز حضور بسیار پرشور همگان نشان از روحیه دوستی و همدلی طی این دوره است و بسیار خوشحالم که توفیق خدمت را در شهر خود داشتم و همواره دست بوس مردم و خدمتگزار آنان خواهم بود. 
وی از تمام مسئولین شهرستان و استان، رسانه ها، اصحاب فرهنگ و هنر، ورزشکاران و... تشکر نمود و گفت: دوران خدمت بنده با اتفاقات بسیاری همراه بود که می توان به مهمترین آنها از جمله استعلام جهت ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، مبارزه گسترده با پدیده زمین خواری، عقد قرارداد جهت ایجاد بازارچه مرزی بین مهاباد سردشت، شهرک صنعتی خلیفان، پیگیری مشکلات کارگران و مرغداران کشت و صنعت، پلیس راه مهاباد، تغییر و تحولات غار سهولان، ایجاد خانه کورد، ماهواره ای شدن و تلاش برای 24 ساعته کردن برنامه های صدا و سیما، تجلیل از 180 نخبه فرهنگی هنری ورزشی، تلاش برای تاسیس بانک صنعت و معدن، تلاش برای ایجاد شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی، حمایت بی سابقه از ورزش مهاباد، ایجاد خانه سالمندان و...
وی همچنین به عنوان آخرین طرح و اقدام در کارنامه خویش به دریافت مجوز رونمایی از پیکره استاد وفایی اشاره کرد و گفت: امیدوارم طی یکی دو روز آینده رونمایی از تندیس این شاعر عارف انجام شود.
آقای کتانی با اشاره به بحران های دوره ریاست خویش خاطر نشان کرد: وقوع حادثه هتل تارا 24 ساعته مهار شد و بنده بدون محافظ و همراه دو بار در میان معترضان حاضر و مردم را دعوت به آرامش نمودم. همچنین وقوع حادثه منا نیز که در آن 26 نفر از کاروان مهاباد به شهادت رسیدند برای همه ما دردناک بود و لذا همواره جهت رفع مشکلات خانواده محترم شهدا و دلجویی از آنان  در تلاش بودیم. بحران کشت و صنعت نیز که طی سالهای گذشته در اثر سوء مدیریت های مدیران این شرکت به معضلی اساسی مبدل گشته و در آن واگذاری ها ناعادلانه بود ولی با همراهی و همکاری دلسوزان این شهرستان حل و فصل گردید.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی نیز گفت: مهاباد جایگاه بسیار ویژه ای در استان و منطقه دارد، چرا که در آن فرهیختگان، نویسندگان، شعرا و بزرگمردانی زیسته اند که همواره موجب اعتلای نام این شهر در منطقه بوده اند.
رادفر افزود: مهاباد شهری دانشگاهیست و بیشترین میزان باسوادی را نیز در استان به خود اختصاص داده است و ما به عنوان کارگزاران نظام منشاء خدمت به این مردم فرهیخته و آگاه هستیم.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو و اهمیت آن گفت: مردم ما همواره وفادار به کشورشان هستند و در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بار دیگر با آرمان های نظام تجدید بیعت خواهند نمود.
رادفر با اشاره به تعطیلات نوروز گفت: آمارها نشان می دهند که طی دو سه سال اخیر مهاباد رشد چشمگیر میزان مسافر و گردشگر داشته و این شهرستان یکی از شهرهای هدف مسافران است، لذا مسئولین شهرستان آمادگی های لازم را جهت پذیرفتن مهمانان نوروزی داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی در خصوص تغییر فرماندار مهاباد هم گفت: آقای کتانی پس از بازگشت از درمان و مرخصی استعلاجی استعفانامه نوشتند و خود ایشان یکی از پیشنهاد دهندگان دکتر شجاعی بودند. در طول دوره ایشان در مهاباد شاهد شهری آرام و بدون مسئله بودیم و امروز نیز پس از سه سال و نیم خدمت در این پست بازنشسته خواهند شد ولی به عنوان سرمایه همواره از مشورت و رهنمودهای ایشان بهره مند خواهیم بود. 
دکتر شجاعی به عنوان آخرین سخنران این مراسم ضمن سپاس از استاندار، امام جمعه، نماینده مهاباد، آقای کتانی و اعتماد ایشان، مهاباد را شهری بسیار بزرگ با انسانهایی والا و هوشمند توصیف نمود و گفت: طی دوران خدمتم از سال 67 در مهاباد، این شهر را با پوست و خون و استخوانم درک نموده ام و افتخار خدمت در این شهر در تاریخ ثبت خواهد شد.
فرماندار جدید مهاباد افزود: از پتانسیلهای فرهنگی، اجتماعی و تخصصی مردم این شهر کمک خواهم گرفت و این را سرلوحه امور خود قرار خواهم داد. در جهت حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان تلاش خواهم نمود چرا که معتقد به این هستم در توسعه اجتماعی و اقتصادی شهر موثر خواهد بود.
 
 وی همچنین اضافه کرد: درب فرمانداری مهاباد بر روی همگان و حتی مخالفان باز خواهد بود و به شدت معتقد به رسانه آزاد و منتقدان منصف هستم چرا نیازمند اندیشه های نو و بکر هستیم و می خواهیم شهری آباد و در شأن همشهریان داشته باشیم.
در پایان نیز حکم انتصاب ایشان قرائت و از خدمات آقای کتانی تجلیل گردید. شجاعی با بوسه بر شانه های کتانی وی را دوباره آقای فرماندار خطاب کرد و گفت: شما یک اداره سازمان یافته با انسان هایی کارساز تحویل بنده دادید و همواره خود را شاگرد شما خواهم دانست و از راهنمایی هایتان بهره مند خواهم شد.
عکس: حسین خالندی
 
 
 
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

حسین توحیدی ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
ضمن عرض خستە نباشید' از توجەتان بە مسائل رویدادهای مهم منطقەای سپاسگزارم.امید است اطلاع رسانیهای دقیق وبە موقع از جانب شما ادامە داشتە باشد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد