تاريخ: ۱۴۰۳ شنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت ۱۱:۴۹ بازدید: 1283      نظرات: 0      کد مطلب: 23107

آب و هوای جنوب استان تا اواسط هفته پیش‌بینی شد


به گزارش هاژه، رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد وضعیت آب و هوای جنوب استان تا اواسط هفته را پیش‌بینی کرد.
اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امواج ناپایدار که هفته گذشته جنوب آذربایجان غربی را در بر گرفته بود، بطور کامل از منطقه خارج شده، لذا برای امروز و فردا جوی نسبتا آرام پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در این مدت افزایش ابر و وزش باد موقتی در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود و در برخی مناطق مرتفع احتمال افزایش ابر همراه با رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود.
محمدپور در ادامه از ورود امواج ناپایدار از روز دوشنبه به منطقه خبر داد و گفت: تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی حاکی از ورود امواج ناپایدار بارشی برای روز دوشنبه است و درصورت تقویت رطوبت در منطقه بارش باران بهاری را بدنبال خواهد داشت.
وی افزود: تصمیم گیری در خصوص کیفیت و میزان بارش‌ها برای روزهای پایانی هفته کمی زود است و در روزهای آینده پیش‌بینی‌های دقیق‌تری اعلام خواهد شد.
محمدپور با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی در میان مدت و بلند مدت تصریح کرد: بارندگی‌های جنوب استان و شهرستان مهاباد همانگونه که پیش‌تر اعلام شده بود، نرمال بوده و تا 15 خرداد بارش باران در منطقه پیش‌بینی می‌شود.
رییس اداره هواشناسی در ادامه با اشاره به میزان بارندگی‌ها در سال زراعی اظهار کرد: از ابتدای سال زراعی(اول مهر تا کنون) 272.1 میلیمتر بارندگی در شهرستان مهاباد ثبت شده که نیر آن در مدت مشابه سال قبل 247.3 متر و میانگین نرمال بارندگی 387.1 میلیمتر بوده است.
وی در پایان افزود: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری تا کنون نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش و نسبت به میانگین نرمال 28 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
دمای هوا طی امروز و فردا تغییر محسوسی نخواهد کرد و هوا آفتابی و همراه با افزایش ابر خواهد بود.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد