تاريخ: ۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين ساعت ۱۸:۵۳ بازدید: 265      نظرات: 0      کد مطلب: 22893

برداشت گندم از مزارع ایلام آغاز شد


مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام از آغاز برداشت محصول گندم از زمین‌های زراعی استان خبر داد.

 

"اصغر باباخانی" روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: کمیته برداشت گندم در استان فعال شده و قرار است هر کیلو گندم دروم با قیمت ۱۸۰ هزار ریال و گندم معمولی با قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال از کشاورزان خریداری شود.

 

وی ادامه داد: همه اقدامات لازم اعم از استانداردسازی و تنظیم و بازرسی باسکول ها در مراکز خرید گندم انجام شده است.

 

باباخانی تاکید کرد: در تمامی شهرستان‌ها نشست‌های هماهنگی به ریاست فرمانداران برگزار شده و از فرمانداران می‌خواهیم شهرستان را در بحث خرید محصولات کشاورزی همچون سال‌های قبل مدیریت کنند.

 

مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام اضافه کرد: سال گذشته ۴۸ هزار میلیارد ریال در قالب ۲۸ هزار سند برای خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

 

به گفته باباخانی ، تلاش می شود که در ذخیره سازی و خرید محصول گندم نهایت تلاش انجام شود.

 

وی ادامه داد: هزار و ۳۵ تن برنج با ستاد تنظیم، ۲ هزار و ۴۷۷ تن در عید نوروز و ۶۹۰ تن برنج وارداتی در سطح بازار استان توزیع شده است.

 

مدیر غله و خدمات بازرگانی استان ایلام خاطرنشان کرد: آرد مناسبتی ویژه ایام پایانی سال و عید نوروز به میزان ۴۲۰ تُن با کمک فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان توزیع شد که با وجود جمعیت زیاد گردشگران در استان، خوشبختانه در این زمینه مشکلی پیش نیامد.

 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان ایلام، در آستانه یک رویداد بزرگ اقتصادی در استان هستیم و مجری خرید گندم شرکت بازرگانی کشور است که امیدواریم تلاش شود به موقع و بدون هیچ مشکلی کار برداشت گندم در استان به خوبی انجام شود.

 

استان ایلام دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی دیم و آبی است.

 

تقویم سال زراعی و سال آبی از اول مهر هر سال تا پایان شهریور سال بعد محاسبه می شود.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد