تاريخ: ۱۳۹۵ پنج شنبه ۵ اسفند ساعت ۱۷:۳۰ بازدید: 790      نظرات: 1      کد مطلب: 3274

زنگ هشدار آتش نشانی و راهداری مهاباد در خصوص کمبود تجهیزات به صدا درآمد


بە گزارش پایگاە خبری تحلیلی هاژە، روز پنج شنبە 5 اسفندماە جلسە ستاد مدیریت بحران شهرستان مهاباد با حضور مسئولین و به ریاست دکتر ایرج شجاعی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه هر یک از مسئولین به ارائه گزارشی از عملکرد اداره متبوع خود در ارتباط با بحران های موجود در شهرستان پرداختند.

شاوله رئیس آموزش و پرورش مهاباد گفت: با اقداماتی که در آذرماه صورت گرفت، تمامی بخاری های غیر استاندارد سطح شهرستان مهاباد با بخاری های استاندارد جایگزین و خطرات ناشی از وجود بخاری های غیر استاندارد رفع شد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مهاباد نیز درباره کمبود امکانات و تجهیزات موجود در آتش نشانی مهاباد هشداد داد و گفت: با وجود جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر شهرستان مهاباد و وجود ۱٤٤ روستا، سازمان آتش نشانی مهاباد تنها ۷ دستگاە خودروی آتش نشان، ۳ ایستگاه و ۲۷ نفر پرسنل دارد.

فدایی افزود: عمر خودروهای آتش نشانی حداکثر باید ۵ سال باشد، در حالی که عمر خودروهای مهاباد ۳۱، ۲۹ و ۱۴ سال است!

وی ادامە داد: از تمام مردم، مسئولین و خیرین خواهشمندیم مشکل کمبود امکانات و تجهیزات در آتش نشانی مهاباد را جدی بگیرند و برای رفع آن گام بردارند.

عبدالله پور، رئیس راهداری نیز از وضعیت و وسایل نقلیه موجود در راهداری انتقاد کرد و گفت: با وجود این دستگاه های فرسوده عملا بازکردن راه ها و جاده ها غیر ممکن بود که با وجود تمام این مشکلات توانستیم به نحو احسن اکثر راه ها و جاده های سطح شهرستان بازگشایی شود.

معاون فرماندار مهاباد در جمع بندی جلسه ستاد بحران گفت: تجهیز راهداری و آتش نشانی باید از اقدامات اساسی و اولویت دار سطح شهرستان باشد و با توجه به کمبودهای موجود، خدمات رسانی های صورت گرفته بسیار چشمگیر بوده است که باید از مسئولین مربوط تشکر کرد.

شجاعی در ارتباط با آماده سازی لازم برای انتخابات پیش رو نیز اظهار کرد: مسئله انتخابات باید به صورت جدی پیگیری شود و تمام امکانات و زیرساخت های لازم فراهم گردد، تا مردم بتوانند نفرات مورد نظر خود را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها انتخاب کنند.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

یوسف رسول زاده ازاگریقاش ۱۳۹۵/۱۲/۵
اظهار تشکو از آتش نشانان مهاباد برای نجات دادن یک جوان ۲۲ ساله براثر تصادف درنزدیکی ترشکان باکم بود امکانات وبروش ماشین آن را نجات دادند

نظر خود را براي ما ارسال كنيد