تاريخ: ۱۴۰۲ يکشنبه ۲۷ اسفند ساعت ۱۹:۴۷ بازدید: 694      نظرات: 0      کد مطلب: 22802
در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اعلام شد

افزایش بودجه شهرداری مهاباد به 534 میلیارد تومان


به گزارش هاژه، رییس شورای اسلامی شهر مهاباد از تحقق بودجه سال 1402 و افزایش 28 درصدی بودجه سال جدید خبر داد.
آرش شهابی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد اظهار کرد: بودجه 447 میلیارد تومانی شهرداری مهاباد تحقق یافته و برای سال جدید نیز بودجه سال جدید نیز 534 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در بودجه سال 1402 بیش از 75 میلیارد تومان با کمک های دولتی تأمین شده است.
شهابی تصریح کرد: با استقبال شهروندان از پرداخت عوارض و اعتمادی که به شهرداری و اعضای شورای شهر داشته‌اند، مبلغ 370 میلیارد تومان از طریق عوارض و از منابع داخلی شهرداری تأمین شده است
رییس شورای شهر مهاباد در ادامه اظهار کرد: برای سال جدید 264 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی و 50 میلیارد تومان برای آسفالت معابر اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه روان سازی ترافیک یکی از برنامه های مدیریت شهری برای سال جدید است، افزود: مبلغ 20 میلیارد تومان برای سامانه‌های هوشمند ترافیک در نظر گرفته شده و همزمان با آن پروژه های شاخص 4 کمربندی در شهر اجرا می شود.
شهابی تصریح کرد: برگزاری چندین المپیاد و جشنواره فرهنگی و همچنین احداث قرائت‌خانه در یکی از محله های پشت تپ، زمینهای شهردای و جانبازان نیز جزو برنامه های مدیرت شهری برای سال آینده است.
حسن عباسی فرماندار شهرستان مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: ستاد خدمات سفر نوروزی این شهرستان برای خدمات رسانی هرچه بهتر به مسافران اقدام به تشکیل کمیته های مختلف کرده است.
وی با اشاره به پروژه های درمانی، راهداری و آبرسانی در حال انجام گفت: با مدیران که با کوتاهی و عدم پیگیری خود باعث برگشت اعتبارات عمرانی در شهرستان شوند باشد، برخورد خواهد شد.
عباسی تصریح کرد: برای ترک فعل مدیران پرونده قضایی تشکیل می‌شود و مدیران دستگاه‌ها باید پروژه های عمرانی خود اداره متبوع خود را پیگیری نمایند.
وی اضافه کرد: پروژه آبرسانی 141 روستا، بیمارستان‌های درحال احداث و همچنین چهاربانده کردن محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد در سال آینده نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
عبدالسلام امامی امام جمعه شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: مالک اصلی تمام جهان خداوند متعال است که همواره به نیکی به هم نوع تاکید کرده است.
وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و اهمیت بخشیدن مال خود و کمک به هم نوع گفت: طبق وعده الهی هیچ اموالی با صدقه و زکات کم نخواهد شد و پاداش بزرگ در انتظار خیران است.
امام جمعه شهرستان مهاباد در پایان اضافه کرد: پرداخت زکات در بعد روانی نیز آرامش خاطر را برای شهروندان ایجاد می کند.
جواد بنایی رییس دادگستری شهرستان مهاباد نیز در ادامه از کسب رتبه اول شهرستان مهاباد در خصوص صدور سند برای اراضی فاقد سند به ویژه اراضی زراعی خبر داد و گفت: این شهرستان رتبه اول در کل کشور در زمینه تعداد پرونده و سند مالکیت را کسب کرده است.
وی افزود: کمیسیون رفع تداخلات شهرستان 100 درصد اراضی و پرونده ها را تعییت تکلیف کرده است.
بنایی تصریح کرد: با ورود سازمان بازرسی دستوراتی برای چند سازمان و اداره شهرستان صادر شده و بازه زمانی 2 ماهه برای تعیین تکلیف زمین‌های پیام در خانگی باید پایان پذیرد.
رییس دادگستری شهرستان مهاباد در پایان اضافه کرد: اگر ترک فعل در این خصوص صورت بگیرد سازمان بازرسی بصورت جدی ورود پیدا خواهد کرد.
 
 


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد