تاريخ: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۴ اسفند ساعت ۱۹:۱۲ بازدید: 614      نظرات: 0      کد مطلب: 3264

هفته منابع طبیعی با شعار همه همیار طبیعت باشیم


به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی هاژه، روز چهارشنبه ٤ اسفندماه با حضور مسئولین اداره منابع طبیعی، امور آب و سازمانهای مردم نهاد جلسه ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی و آبخیز داری در سالن اجلاس فرمانداری به ریاست دکتر ایرج شجاعی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مهاباد برگزار گردید.

رئیس اداره منابع طبیعی از شروع هفته منابع طبیعی از تاریخ ۱٥ اسفند ماه به مدت یک هفته خبر داد و گفت: امسال هفته منابع طبیعی با شعار همه همیار طبیعت باشیم با همکاری ادارات شهرستان و سازمانهای مردم نهاد هفته منابع طبیعی با برنامه های ایجاد نمایشگاه و درختکاری و ترویج فرهنگ نگهداری از منابع طبیعی برگزار می شود.

دکتر مجید پاتو با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در ایجاد فرهنگ نگهداری و گسترش منابع طبیعی اظهار کرد: اطلاع رسانی و پوشش خبری نمایشگاه و هفته منابع طبیعی می تواند نقش بسیار بسزایی در پیشبرد اهداف این هفته خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه سازمانهای مردم نهاد و مردم نیز در چند سال گذشته با جدیت بیشتری در این راستا گام برداشته اند و امسال نیز هزار جلد کتاب توسط خانم عبداله زاده خریداری و در بین کودکان و مردم برای فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی توزیع خواهد شد.

محمد عبدالهی مدیر امور آب شهرستان مهاباد نیز با مطرح کردن شعار هر شهروند ۱ نهال از آمادگی این اداره برای نگهداری چند هزار نهال جهت کاشت خبر داد و گفت: در صورت کاشت نهال توسط مردم و اداره منابع طبیعی این اداره آمادگی دارد که حفاظت آن را برعهده بگیرند.

نماینده یکی از سازمانهای مردم نهاد و انجمن کوهنوردی شهرستان مهاباد نیز در خصوص عدم پرچین گذاری در منطقه سه کانیان و همچنین عمل تخریب ۲هزار نهال کاشته شده انتقاداتی را مطرح و ایجاد گونه های جنگلی بومی را یکی از راههای ایجاد و توسعه فضای سبز منابع طبیعی و ملی عنوان کردند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد