تاريخ: ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند ساعت ۱۷:۴۱ بازدید: 707      نظرات: 0      کد مطلب: 22718

مراسم روز مهندس در مهاباد برگزار شد

گزارش: امیر قادریروز یکشنبه، ١٣ اسفند ١۴٠٢ بە مناسبت روز مهندس، مراسمی با حضور جامعه مهندسی، مسئولان و اقشار مختلف مردم در سالن وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد.

مهندس فرزانه اقبال‌لشکر، رئیس سازمان نظام‌مهندسی مهاباد در گفتگو با هاژه درباره چرایی برگزاری این مراسم اظهار داشت: پنجم اسفند، روز تولد خواجە نصیرالدین توسی، دانشمند ایرانی قرن ١٣ میلادی می‌باشد، به همین دلیل این روز به عنوان روز مهندس در ایران نامگذاری شده است. به مناسبت ۵ اسفند، هر ساله مراسمی در مهاباد برگزار می‌گردد که به دلیل پارەای از مشکلات ٨ روز دیرتر این مراسم برگزار گردید.

اقبال‌لشکر اضافە کرد: علاوه بر این که برگزاری مراسم به جهت گرامی‌داشت روز مهندس بوده، فرصتی نیز فراهم شده که جامعه مهندسی دور هم جمع شده و به تبادل نظر در این حوزه بپردازند.
 

فرزانه اقبال‌لشکر، با اشاره به اهمیت این نهاد در توسعه و شکوفایی جامعه مهندسی، گفت: در راستای توسعه شهر مهاباد لازم است با دید مهندسی‌تری به ساخت‌وساز‌ها نگاه شود.

رییس سازمان نظا‌م‌مهندسی شهرستان درباره چگونگی تشکیل این نهاد در مهاباد اظهار داشت: سال ١٣٧٧ شمسی، سازمان نظام مهندسی مهاباد با ٢٠ نفر عضو، فعالیت خود را شروع کرد و اعضای این سازمان در ماه اسفند سال ١۴٠٢ به ٢٠٧١ عضو رسیده است.

اقبال‌لشکر همچنین درباره رشتەهای عضو در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان بیان داشت: رشتەهای مهندسی عمران، معماری، برق، مکانیک، ترافیک و شهرسازی دارای پروانه در سازمان نظام مهندسی هستند.

در ادامه این مراسم جمعی از مسئولین و مهندسین، به بیان دیدگاه‌های خود درباره موضوع مراسم پرداختند.

همچنین اجرای موسیقی زنده و تجلیل از افراد برگزیده از دیگر برنامەهای اجرا شدە در مراسم روز مهندس بود.

اسپانسر مالی برنامه روز مهندس در شهرستان مهاباد، شرکت مهندسی دیدنما بود.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد