تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۲۶ بهمن ساعت ۱۲:۴۲ بازدید: 3439      نظرات: 0      کد مطلب: 22650

حکم بدوی هفت متهم پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر مهاباد صادر شد


 

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: حکم بدوی پرونده فساد در شهرداری و شورای شهر مهاباد صادر و متهمان پرونده به حبس، جزای نقدی، شلاق تعزیری و بازگرداندن وجوه غیرحق محکوم شدند.

 

به گزارش هاژه، به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی‌، ناصر عتباتی روز پنجشنبه در این خصوص اظهار کرد: با گزارش مراجع امنیتی مهاباد مبنی بر فعالیت و همکاری غیرقانونی ۲ نفر از اعضای شورای شهر مهاباد با ۲ نفر از سردفتران اسناد رسمی و برخی کارمندان شهرداری در ارتکاب جرایمی نظیر اخذ و پرداخت رشوه، اعمال نفوذ برخلاف قانون، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل اسناد رسمی و جرایمی از این قبیل، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی این شهرستان قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: با محرز شدن بزه ارتکابی توسط این افراد با دستور قضایی متهمان دستگیر و پس از انجام تحقیقات مقدماتی در شعبه بازپرسی و با استناد به گزارش مراجع امنیتی مهاباد، نحوه و صورتجلسه دستگیری متهمان، کشف آلات جرم، کشف اسناد مجعول، اقرار متهمان و سایر دلایل و قرائن موجود در پرونده، کیفرخواست صادر شد.

 

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: شعبه کیفری ۲ مهاباد با احراز بزه انتسابی به متهمان آنها را بر اساس نوع و میزان جرایم ارتکابی به مجازات حبس، جزای نقدی، شلاق تعزیری و استرداد وجوه غیر حق محکوم نمود.

 

عتباتی بر برخورد قاطع و بدون مماشات دادگستری استان با جریان های فساد تاکید کرد و از مراجع نظارتی ادارات ، نهادها و ارگان‌ها خواست تا نظارت های خود را جدی تر کنند و اجازه بروز فساد را ندهند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد